Чому хвалити дитину треба за старання?

Психологи вважають, що коли людина відтягує до останнього виконання роботи, яку вона давно-давно повинна була б зробити ― це страх невдачі. Людина про всяк випадок страхується.

Школярі, яких похвалили за старанність, вибирають більш складні завдання. Натомість інші учні, яких похвалили за розум, роблять вибір у бік простих завдань, адже думають, що вже все довели.

У нью-йоркських школах провели простий експеримент. 400 п'ятикласникам роздали кілька нескладних тестів. Після того, як вони впоралися із завданням, одних похвалили за те, що вони такі розумні, а інших ― за те, що вони добре попрацювали. Після чого всім роздали два нових завдання ― одне складне, інше ― трохи легше. На вибір.

Цікаво, що 90% школярів, яких похвалили за старанність вибрали більш складні тести, а більшість «розумних» ― простіші. Розумні вже довели, що вони розумні і не хотіли можливим провалом ставити цей факт під сумнів.

До речі, психологи вважають, що коли людина відтягує до останнього виконання роботи, яку вона давно-давно повинна була б зробити ― це теж страх невдачі. Людина про всяк випадок страхується. Мовляв, от якби у мене було більше часу, я б усім показав шедевр. А так ... я просто не встиг.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Булінг у школі: що робити педагогам

Учні часто забувають про дисципліну та повагу до педагогів. Підготуйтеся до різних ситуацій. Адже булінг часто проявляється й у ставленні учнів до педагогів
32351

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді