Маленькі брехуни чи розумники?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Проаналізувавши поведінку 1200 дітей і підлітків у віці від 2 до 17 років, канадські вчені дійшли висновку: ті з них, хто навчився брехати з дитинства, досягали згодом істотних результатів у розвитку.

Маленькі діти, які вміють прибрехати, можуть мати більш яскраві перспективи в дорослому житті, ніж їх правдиві однолітки.

До такого висновку дійшли дослідники.

Фахівці пояснили це тим, що формулювання явної брехні вимагає від мозку напруженої роботи ― і свідчить про ранній розумовий розвиток дитини.

Проаналізувавши поведінку 1200 дітей і підлітків у віці від 2 до 17 років, канадські вчені дійшли висновку: ті з них, хто навчився брехати з дитинства, досягали згодом істотних результатів у розвитку.

Перевірку маленьких дітей на чесність він і його колеги здійснювали дуже просто: вони просили не дивитися на іграшку, яку клали за спиною дитини, і виходили з кімнати. Потім поверталися і запитували, оберталися вони. А потім звіряли відповіді з відеозаписом, яка велася весь цей час.

Цікаво те, що здатність говорити неправду демонстрував лише кожен п'ятий з дворічних дітей, залучених до експерименту. У чотирирічному віці це вміння демонстрували вже 9 дітей з 10, ну а до 12 років прагнення брехати досягало найвищих значень.

«Батькам не слід тривожитися, якщо вони бачать, що дитина розповідає небилиці, їхні діти не стануть патологічними брехунами, ― наголосив директор Інституту дитячих досліджень при університеті Торонто доктор Канг Лі. ― Брешуть майже всі діти. Це свідчення того, що вони досягли нової віхи в своєму розвитку. Той, хто більш правдоподібно бреше, демонструє більший прогрес у пізнанні світу».

Такий висновок, пояснив дослідник, можна зробити з того, що ці діти розвивають здатність до здійснення досить складних розумових трюків: вони говорять одне, а думають інше, тобто як би заганяють правду в далекі куточки свого мозку. «Вони потім навіть стають банкірами» , ― розповів доктор Канг.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103029

Індивідуальна програма розвитку учня школи

Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103038

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
121306

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді