Маленькі брехуни чи розумники?

Проаналізувавши поведінку 1200 дітей і підлітків у віці від 2 до 17 років, канадські вчені дійшли висновку: ті з них, хто навчився брехати з дитинства, досягали згодом істотних результатів у розвитку.

Маленькі діти, які вміють прибрехати, можуть мати більш яскраві перспективи в дорослому житті, ніж їх правдиві однолітки.

До такого висновку дійшли дослідники.

Фахівці пояснили це тим, що формулювання явної брехні вимагає від мозку напруженої роботи ― і свідчить про ранній розумовий розвиток дитини.

Проаналізувавши поведінку 1200 дітей і підлітків у віці від 2 до 17 років, канадські вчені дійшли висновку: ті з них, хто навчився брехати з дитинства, досягали згодом істотних результатів у розвитку.

Перевірку маленьких дітей на чесність він і його колеги здійснювали дуже просто: вони просили не дивитися на іграшку, яку клали за спиною дитини, і виходили з кімнати. Потім поверталися і запитували, оберталися вони. А потім звіряли відповіді з відеозаписом, яка велася весь цей час.

Цікаво те, що здатність говорити неправду демонстрував лише кожен п'ятий з дворічних дітей, залучених до експерименту. У чотирирічному віці це вміння демонстрували вже 9 дітей з 10, ну а до 12 років прагнення брехати досягало найвищих значень.

«Батькам не слід тривожитися, якщо вони бачать, що дитина розповідає небилиці, їхні діти не стануть патологічними брехунами, ― наголосив директор Інституту дитячих досліджень при університеті Торонто доктор Канг Лі. ― Брешуть майже всі діти. Це свідчення того, що вони досягли нової віхи в своєму розвитку. Той, хто більш правдоподібно бреше, демонструє більший прогрес у пізнанні світу».

Такий висновок, пояснив дослідник, можна зробити з того, що ці діти розвивають здатність до здійснення досить складних розумових трюків: вони говорять одне, а думають інше, тобто як би заганяють правду в далекі куточки свого мозку. «Вони потім навіть стають банкірами» , ― розповів доктор Канг.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
29

Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей

Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
44

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді