Обережно! Дитячі іграшки!

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Результати перевірки показали, що в 164 зразках (29%) з 569 куплених товарів міститься як мінімум один токсичний метал. Більше 80% товарів, придбаних для дослідження, завезені з Китаю.

Експерти радять при покупці перевіряти супровідні документами і звертати увагу на сертифікацію іграшок, адже часто вони не відповідають технічним вимогам.

«Результати моніторингу товарів дитячого асортименту показав, що з понад 255 тисяч перевірених іграшок забраковано 154 000, тобто близько 60%», ― повідомив начальник управління ринкового нагляду Держспоживінспекції Сергій Кияниченко.

Він підкреслив, що ці дані стосуються періоду з серпня поточного року донині.

«Практично кожен другий зразок дитячого асортименту не відповідає технічним стандартам», ― зазначив Кияниченко. За його словами, відповідно до законів України з тих, хто постачає та реалізує таку продукцію, стягуються штрафи, а товар забирається з продажу.

«Серед цих 60% порушення в основному стосуються відсутності маркування», ― зазначив він. Він порадив українцям, купуючи іграшки, просити продавця надавати супровідну документацію та сертифікат якості. Разом з тим, за словами начальника управління, наявність сертифіката ще не забезпечує безпеку іграшки.

Також були оприлюднені результати дослідження дитячих іграшок, які показали, що більше третини іграшок, куплених в Україні, містять токсичні метали. Так, в рамках тестування з 27 листопада по 9 грудня проходила перевірка дитячих іграшок на вміст шести токсичних елементів. Іграшки закуповувалися випадковим чином у магазинах і на ринках міст в країнах регіону Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

Результати перевірки показали, що в 164 зразках (29%) з 569 куплених товарів міститься як мінімум один токсичний метал. Більше 80% товарів, придбаних для дослідження, завезені з Китаю.

В абсолютній більшості досліджених зразків (71%) не було знайдено токсичних металів або ж їх зміст не перевищував допустимі норми.

Крім того, результати тестування показали, що з 50 іграшок, куплених в Києві, 19 містять токсичні метали (38%). Таким чином, дослідження виявило, що 7 зразків містять свинець, 10 ― сурму, 5 ― миш'як, 1 ― ртуть, 3 - хром, 1 ― кадмій. У п'яти зразках міститься більше одного токсичного металу.

Раніше повідомлялося, що один з найбільших шведських виробників іграшок Top Toy презентував різдвяний каталог своєї продукції, який спровокував скандал по всій країні. У ньому хлопчики були зображені з ляльками, а дівчатка ― з пістолетами.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Перший раз у перший клас: як допомогти дитині адаптуватися до школи

Щоденні навчальні заняття першокласників потребують напруженої розумової праці, активізації уваги і зосередження. Все це впливає на емоційний стан школярів. Скористайтеся інформацією та методиками, що допоможуть з'ясувати стан адаптації першокласників та допомогти їм швидко адаптуватися до умов навчання
41949

Заробітна плата вчителів – 2025

Заробітна плата вчителя включає базову ставку за тарифним розрядом, доплати та надбавки. Розглянемо, яка заробітна плата вчителя, на які доплати та надбавки він має право, чи буде підвищення зарплат вчителям у 2025 році
3200

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3381

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54612

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді