Добрі діти популярніші за своїх однокласників

Учені пропонують вчителям запроваджувати в практику діяльність, яка передбачає взаємодопомогу. Добрі справи допоможуть встановити більш тісний зв'язок з ровесниками і уникнути з їхнього боку знущань.

Співробітники Університету Британської Колумбії і Університету Каліфорнії (США) запевнили, що добрі справи покращують життя, оскільки підвищують особисті показники щастя: діти стають популярними серед однолітків.

Думка вчених базується на результатах дослідження більше 400 дітей у віці 9-11 років. Хлопців розділили на 2 групи, одна з яких повинна була відвідувати кожен тиждень протягом місяця 3 улюблених місця (до їх числа входили торговий центр і будинок дідуся і бабусі), а інша ― здійснювала по 3 добрих вчинки на тиждень (наприклад, діти ділилися обідом або допомагали донести покупки).

У кінці експерименту діти з групи № 2 відчували себе набагато щасливішими за дітей із групи № 1. І хоч в загальному ця стратегія поведінки позитивно позначалася на рівні благополуччя всіх школярів, лише дітей з другої групи стали краще приймати оточуючі (однокласники частіше вибирали їх для спільної діяльності). Також позитивним моментом стало те, що кількість друзів у випробовуваних за час експерименту збільшилася на 1-2 людини.

Вихідні та робочі 2020


Учені пропонують вчителям запроваджувати в практику діяльність, яка передбачає взаємодопомогу. Добрі справи допоможуть встановити більш тісний зв'язок з ровесниками і уникнути з їхнього боку знущань.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12222

Екологічне виховання дошкільників

Як організувати екологічне виховання в дитячому садку, форми роботи з дошкільниками, поради вихователям та інструменти екологічного виховання
84527

Дії у разі виникнення пожежі в школі

У разі виникнення пожежі дії працівників навчального закладу, залучених до її гасіння, мають бути спрямовані на убезпечення людей, перш за все дітей, їх евакуацію та порятунок
62228

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді