Співробітники Університету Британської Колумбії і Університету Каліфорнії (США) запевнили, що добрі справи покращують життя, оскільки підвищують особисті показники щастя: діти стають популярними серед однолітків.
Думка вчених базується на результатах дослідження більше 400 дітей у віці 9-11 років. Хлопців розділили на 2 групи, одна з яких повинна була відвідувати кожен тиждень протягом місяця 3 улюблених місця (до їх числа входили торговий центр і будинок дідуся і бабусі), а інша ― здійснювала по 3 добрих вчинки на тиждень (наприклад, діти ділилися обідом або допомагали донести покупки).
У кінці експерименту діти з групи № 2 відчували себе набагато щасливішими за дітей із групи № 1. І хоч в загальному ця стратегія поведінки позитивно позначалася на рівні благополуччя всіх школярів, лише дітей з другої групи стали краще приймати оточуючі (однокласники частіше вибирали їх для спільної діяльності). Також позитивним моментом стало те, що кількість друзів у випробовуваних за час експерименту збільшилася на 1-2 людини.
Учені пропонують вчителям запроваджувати в практику діяльність, яка передбачає взаємодопомогу. Добрі справи допоможуть встановити більш тісний зв'язок з ровесниками і уникнути з їхнього боку знущань.