Ю. Павленко пропонує запровадити шкільні служби розв’язання конфліктів

Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко звернувся до Міністерства освіти і науки з питанням про запровадження шкільних служб розв’язання конфліктів.

Юрій Павленко, Уповноважений Президента з прав людини, виступив зі зверненням до Міністерства освіти і науки щодо запровадження у школах України центрів порозуміння та служб розв’язання конфліктів.

Як повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента, одним з таких центрів порозуміння є осередок «Коло друзів» на базі гімназії м. Жмеринка (Вінницька область).

Метою даного центру є врегулювання, розв’язання та вирішення складних відносин між учнями школи, інших конфліктів у школі шляхом примирення, а також консультування дітей, які перебувають у конфлікті з законом та батьків, діти яких виявляють протиправну поведінку, з метою недопущення протиправної поведінки дітей, вчинення дитиною злочину.

За словами Оксани Дацко, керівника центру, протягом року медіаторами було проведено 23 медіації для учнів 3-8 класів. Директор жмеринської гімназії Юлія Когут підкреслила, що жоден учень школи за останні п’ять років не був поставлений на облік міліції у справах дітей.

Уповноважений Президента відзначив результати роботи центру порозуміння та підкреслив важливість профілактики правопорушень дітьми у школі.

«Конфлікти в школах є, були і будуть, кількість звернень до Уповноваженого про конфлікти у школі, про жорстокість у школі зростає. На жаль, не завжди педагогічний колектив здатен самостійно ці конфлікти владнати, а особливо, коли в конфлікті є вчитель і учень. Тому досвід, напрацьований у Жмеринській гімназії, є надзвичайно важливим для всіх інших 20 тисяч шкіл України», — зазначив посадовець.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43120

Якщо в групі новенька дитина

У ваш дитсадок завітало багато дітей з числа внутрішньо переміщених або на час оздоровчого періоду. Для них все не так, як удома: суворіший розпорядок дня, незнайомі дорослі й діти, незвичні вимоги. Але головна відмінність — розлучення з мамою. Усе це може викликати в дитини напруження і навіть тривожність.
4030

SWOT-аналіз у плануванні методичної роботи

Відсутність плану — це план до провалу. Для перспективного планування різних напрямів діяльності закладу освіти, зокрема й методичної роботи, використовуйте метод SWOT-аналіз
26478

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді