На думку дієтологів, одним із секретів успішних результатів на іспитах є правильне харчування. Фахівці переконані, що відповідна дієта підвищить витривалість підлітка та поліпшить його пам'ять.
У період завершення навчального року особливо актуалізується питання успішної здачі іспитів без шкоди для здоров’я. Як школярам підвищити витривалість та поліпшити свою пам'ять? Дієтологи відповідають на ці запитання.
На думку російських фахівців, шкідливими для підлітків є стимулятори та імуномодулятори — шоколад, кава та горіхи. Надмірне споживання кави та шоколаду, на думку лікаря-педіатра Надії Ліснецької, призведе до нервового перезбудження школяра під час іспиту. Дитині цілком достатньо 80 грамів горіхів та шоколаду на день за умови повноцінного харчування.
Фахівці радять звернутися до збалансованого харчування. По-перше, необхідна посилена порція білків, тому в щоденний раціон повинні бути включені яйце (жовток), 200 грамів риби або м`яса, не більше 100 грамів сиру (інакше цей продукт стане «свинцем для шлунку») і 20 грамів рослинної олії.
Також необхідно годувати дітей фруктами та овочами: курагою, зеленим горошком, бананами, кабачками, ківі, абрикосами, гранатами і грушами. Усі ці фрукти та овочі є дуже корисними, адже містять залізо, мідь, цинк, магній і селен.
У відповідальний день дієтологи радять за дві години до іспиту добре нагодувати учня, наприклад, шматочком риби з овочевим гарніром. Однак не забувайте про збалансоване харчування, оскільки важка їжа може негативно позначитися на самопочутті підлітка.
Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
Ознайомтеся зі змістом та основними вимогами Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти. Акцентуємо увагу на тому, що потрібно знати керівнику закладу
З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок