Кабінет Міністрів розглядає постанову, яка може суттєво зменшити оплату праці освітян. У разі прийняття постанови педагоги втрачатимуть кілька сотень гривень своєї заробітної плати.
Кабінет Міністрів розглядає ймовірність ухвалення постанови, яка суттєво може погіршити умови оплати праці освітян.
Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич. За її даними, у разі прийняття документа у цій редакції освітяни щомісяця будуть втрачати кілька сотень гривень заробітку через скасування надбавок.
Так, наприклад, учителі втрачатимуть від 294 до 361 грн. (через скасування надбавки за престижність педагогічної праці) та 54-143 грн. (у результаті скасування надбавки за педагогічні звання), бібліотекарі — від 737 до 903 грн.
Депутат зауважує, що у проекті постанови необхідно зберегти виплату надбавки у розмірі 20% посадового окладу для педагогічних працівників; 15% — для вчителів-методистів; 10% — для старшого учителя, вихователя-методиста, керівника гуртка-методиста, старшого вихователя.
«Ризики проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» повністю нівелюють його переваги», — зазначила голова Комітету.
Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
Ознайомтеся зі змістом та основними вимогами Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти. Акцентуємо увагу на тому, що потрібно знати керівнику закладу
З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок