Учені знайшли спосіб зупинити процес старіння шкіри?

Учені з Великої Британії та США стверджують, що їм вдалося розкрити секрет вічної молодості. У рамках експерименту вони дослідили стовбурові клітини, завдяки яким шкіра здатна до омолодження.

Фахівці з університету Шеффілда (Велика Британія) спільно з американською компанією «Procter & Gamble» дослідили стовбурові клітини та виявили, що вони здатні впливати на омолодження шкіри.

Секрет вічної молодості полягає у пробуджені стовбурових клітин, що знаходяться у «сплячці». 

Фахівці провели експеримент, під час якого перевірили три існуючі гіпотези про механізм шкірної регенерації.

Найбільш близькою до істини виявилася гіпотеза про так звані «сплячі» клітини, що знаходяться у найнижчому шкірному шарі. З роками вони припиняють виробляти нові клітини, через що шкіра поступово старішає.

Учені дійшли висновку, що стовбурові клітини пробуджуються, коли шкіра пошкоджена або має занизьку кількість дорослих клітин.

Однак лише після ґрунтовного дослідження процесу «засипання» та «пробудження» шкірних стовбурових клітин можна буде остаточно констатувати, що секрет вічної молодості розкрито.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
136859

Безпека літнього дня в дошкільному закладі

Педагог-початківець загострено акцентуватиме на безпеці дітей під час прогулянок улітку, досвідчений — навпаки, може втратити пильність. Запропонуйте їм «золоту» середину
9814

Розвиток емоційно-вольової сфери дошкільника

Воля не виникає сама собою, її потрібно змалку формувати. Які особливості вольової сфери у дітей дошкільного віку? Як дорослі можуть сприяти формуванню в дитини емоційно-вольової сфери й таких пов’язаних із нею якостей, як самостійність, самоконтроль, стриманість?
31406

Корпоративний імідж сучасного дитячого садка

Мотивовані й творчі педагоги є ядром діяльності закладу дошкільної освіти, а їхня професійна діяльність — одним із компонентів його іміджу. Як сформувати позитивний корпоративний імідж дошкільного закладу і водночас сприяти фаховому зростанню та професійній соціалізації педагогів?
20673

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді