Що робити, якщо вкусила бджола? Рецепти народної медицини

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Улітку ми часто страждаємо від укусів жалячих комах. Які рецепти народної медицини допоможуть вгамувати біль та зняти алергічну реакцію? Пропонуємо ознайомитися з ними.

Укуси жалячих комах — поширене явище у літню пору року. Народна медицина зберегла до сьогодення корисні поради, які допоможуть вгамувати біль та уникнути ускладнень.

Як відомо, усі жалячі комахи (оси, бджоли, джмелі, шершні) мають гостре жало, що розташоване на задньому кінці їх черевця. Жалячи, комаха встромляє гостре жало у шкіру людини та впорскує через нього свою отруту. Біль і запалення на місці укусу комахи виникають саме через неї, однак її дія залежить від чутливості організму.

У разі укусу жалячими комахами народна медицина радить:

1.    Міцним відваром з вероніки лікарської обмити укушені місця та зробити на них припарки.
2.    Свіжий лист кульбаби/подорожника подрібнити або розтерти і прив’язати до місця укусу комахи. Міняти кілька разів на день.
3.    Видалити жало зі шкіри та до місць ужалення прикласти свіже листя петрушки. Воно зменшує біль та запальний набряк. Одночасно можна випити відвар з коріння петрушки: 2 ст. ложки подрібнених коренів петрушки залити в термосі 0,5 л крутого окропу, настояти 8-10 год., процідити та пити по ¼ склянки три рази на день за півгодини до їжі. Це дозволяє зняти загальні алергічні реакції.
4.    Зробити сік зі свіжої трави м’яти, змазати місця укусу. Сік м’яти має протизапальну, знеболюючу та протисудомну дію.
5.    Приготувати кашку з цибулі або розрізати цибулину навпіл, накласти її на місця укусу бджіл, ос або інших жалячих комах і закріпити повязкою. Окрім того, можна також віджати сік цибулі, просочити ним серветку та прикласти до болючого місця.

Однак не забувайте, що у разі виникнення ускладнень варто звернутися до лікаря для отримання фахової допомоги.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3361

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54508

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24839

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді