Готуємо для дітей смачні і корисні напої

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Для втамування спраги дорослі часто вживають каву та солодкі газовані напої. Однак для дітей натуральна кава не рекомендована, а газовані напої з високим вмістом консервантів та барвників є геть непотрібними дитячому організму.

Улітку постійно хочеться пити, адже літня спека посилює потовиділення, організм постійно втрачає воду і для забезпечення життєдіяльності потребує регулярного відновлення її запасів.

Тож поміркуємо, які смачні та корисні напої можна запропонувати дітям улітку.

Компот можна варити цілий рік: узимку із сухофруктів, а влітку — з усіляких свіжих ягід і фруктів. Яблука, абрикоси, вишні й сливи, смородина, полуниця, малина тощо допоможуть створити неповторний ароматний і смачний напій.

Сік, а особливо фреш, має максимальну кількість вітамінів. Це неперевершене джерело користі, смаку і бадьорості. Проте не слід подавати дітям 100%-вий натуральний сік у спеку чи під час подорожі, бо від може спричинити розлади травлення.

Морс — це той самий сік, лише розведений водою, що робить напій менш концентрованим. Зазвичай в морси додають також цукор за смаком.

Кисіль останнім часом господині готують рідко, і дарма, бо цей напій і корисний, і приємний на смак, і вітамінізований. Для приготування киселю в киплячий відвар ягід додають декілька ложок крохмалю.

Чай, а надто трав’яний, і бадьорить, і тонізує, і приносить користь. Проте перед приготуванням трав’яних настоїв, детально ознайомтеся з їх рецептурою, показаннями та протипоказаннями.

Тож, утамовуйте спрагу з користю для здоров'я, і пам’ятайте: пити чисту воду — дуже корисна звичка.

Про особливості організації харчування та питного режиму дітей під час подорожі читайте у свіжому номері журналу «Медична сестра дошкільного закладу».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заробітна плата вчителів – 2025

Заробітна плата вчителя включає базову ставку за тарифним розрядом, доплати та надбавки. Розглянемо, яка заробітна плата вчителя, на які доплати та надбавки він має право, чи буде підвищення зарплат вчителям у 2025 році
151

Портфоліо вихователя: що це, навіщо і як його оформити

Портфоліо вихователя — це спосіб продемонструвати свій підхід до професії, показати себе як фахівця, який постійно розвивається. Як створити й оформити портфоліо вихователя дошкільного закладу? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу? Про це — у статті.
49884

Програма «Дитина»: коротко про головне

У статті коротко розкрито зміст, структуру та завдання програми «Дитина» для дітей віком від 2 до 7 років. Програма є чинною, відповідає вимогам МОН і Базовому компоненту дошкільної освіти.
211481

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді