Готуємо для дітей смачні і корисні напої

Для втамування спраги дорослі часто вживають каву та солодкі газовані напої. Однак для дітей натуральна кава не рекомендована, а газовані напої з високим вмістом консервантів та барвників є геть непотрібними дитячому організму.

Улітку постійно хочеться пити, адже літня спека посилює потовиділення, організм постійно втрачає воду і для забезпечення життєдіяльності потребує регулярного відновлення її запасів.

Тож поміркуємо, які смачні та корисні напої можна запропонувати дітям улітку.

Компот можна варити цілий рік: узимку із сухофруктів, а влітку — з усіляких свіжих ягід і фруктів. Яблука, абрикоси, вишні й сливи, смородина, полуниця, малина тощо допоможуть створити неповторний ароматний і смачний напій.

Сік, а особливо фреш, має максимальну кількість вітамінів. Це неперевершене джерело користі, смаку і бадьорості. Проте не слід подавати дітям 100%-вий натуральний сік у спеку чи під час подорожі, бо від може спричинити розлади травлення.

Морс — це той самий сік, лише розведений водою, що робить напій менш концентрованим. Зазвичай в морси додають також цукор за смаком.

Кисіль останнім часом господині готують рідко, і дарма, бо цей напій і корисний, і приємний на смак, і вітамінізований. Для приготування киселю в киплячий відвар ягід додають декілька ложок крохмалю.

Чай, а надто трав’яний, і бадьорить, і тонізує, і приносить користь. Проте перед приготуванням трав’яних настоїв, детально ознайомтеся з їх рецептурою, показаннями та протипоказаннями.

Тож, утамовуйте спрагу з користю для здоров'я, і пам’ятайте: пити чисту воду — дуже корисна звичка.

Про особливості організації харчування та питного режиму дітей під час подорожі читайте у свіжому номері журналу «Медична сестра дошкільного закладу».

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4291

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14817

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді