З огляду на погіршення дисципліни, адміністрації чеських шкіл почали укладати угоди з батьками учнів, які порушують правила поведінки. Такий експеримент, започаткований два роки тому, виправдав себе на 80% і сьогодні поширюється на всі чеські школи.
Два роки тому Міністерство освіти, молоді і спорту Чеської Республіки започаткувало експеримент, у рамках якого кілька десятків шкіл уклали спеціальні угоди з батьками порушників дисципліни.
За підсумковими даними, експеримент виправдав себе на 80%. З огляду на це, відтепер усі чеські школи почнуть працювати за індивідуальними виховними планами.
Угода між батьками та школою не передбачає жодних «каральних санкцій», наголошують у Міністерстві освіти, молоді і спорту Чеської Республіки.
«Основним змістом такої угоди має бути декларована співпраця батьків проблемного учня з адміністрацією школи», — зауважує речниця міністерства Богуміла Поточна.
Текст угоди між школою та батьками є умовним, тому кожен директор має право конкретизувати його відповідно до ситуації. Якщо ж батьки не виконуватимуть умов, під якими підписалися, школа має право звернутися до органів соціально-правового захисту дітей.
У Законі про освіту є інструмент боротьби з плагіатом та «запозичуваннями» надбань в освіті — стаття 42 «Академічна доброчесність»
За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
Що у Законі про загальну середню освіту — уточнимо зміни, пов'язані з війною, та проаналізуємо ключові положення й структуру Закону
Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
2023 року КМУ схвалив Концепцію безпеки закладів освіти. Проаналізуємо, що передбачено нею та чого очікувати.