Чеські школи укладають угоди з батьками

З огляду на погіршення дисципліни, адміністрації чеських шкіл почали укладати угоди з батьками учнів, які порушують правила поведінки. Такий експеримент, започаткований два роки тому, виправдав себе на 80% і сьогодні поширюється на всі чеські школи.

Два роки тому Міністерство освіти, молоді і спорту Чеської Республіки започаткувало експеримент, у рамках якого кілька десятків шкіл уклали спеціальні угоди з батьками порушників дисципліни.

За підсумковими даними, експеримент виправдав себе на 80%. З огляду на це, відтепер усі чеські школи почнуть працювати за індивідуальними виховними планами.

Угода між батьками та школою не передбачає жодних «каральних санкцій», наголошують у Міністерстві освіти, молоді і спорту Чеської Республіки.

«Основним змістом такої угоди має бути декларована співпраця батьків проблемного учня з адміністрацією школи», — зауважує речниця міністерства Богуміла Поточна.

Текст угоди між школою та батьками є умовним, тому кожен директор має право конкретизувати його відповідно до ситуації. Якщо ж батьки не виконуватимуть умов, під якими підписалися, школа має право звернутися до органів соціально-правового захисту дітей.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
230634

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4318

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14839

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді