Індивідуальні форми методичної роботи в ДНЗ

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Побачив світ жовтневий номер щомісячного журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу». На сторінках видання висвітлено тему «Індивідуальні форми методичної роботи в ДНЗ». Пропонуємо ознайомитися зі змістом.

Вийшло друком десяте число журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу». До уваги читачів у ньому запропоновано методичні рекомендації щодо розв’язання низки питань, які виникають у щоденній роботі. Тож пропонуємо ознайомитися зі змістом публікацій цього числа.

У рубриці «Говоримо про важливе» розглянуто низку актуальних питань щодо організації освітнього процесу, які турбують нині багатьох педагогів. Зокрема, йдеться про те, які заняття планувати, якщо обрана для роботи програма не містить відповідних орієнтирів. Та й чи потрібні дітям заняття взагалі, чи варто дати їм змогу лише гратися, самостійно пізнаючи світ? А якщо потрібні заняття, то які і скільки? Як на практиці зберегти самоцінність дитячого буття і забезпечити діяльнісний підхід до надання дошкільникам освіти?

У жовтневому числі журналу увагу приділено також методичній роботі з педагогами, зокрема її індивідуальним формам. Діяльність вихователя-методиста у цьому напрямі — справа надзвичайно відповідальна. Адже основною її метою є сформувати у кожного педагога прагнення до постійного вдосконалення власної педагогічної майстерності, потребу в самоосвіті без спонукання «зверху». Як досягти цієї мети? Як організувати методичну роботу з вихователями нестандартно, жваво, цікаво, враховуючи індивідуальні запити й можливості педагогів? Про це читайте у статті «Індивідуальні форми методичної роботи з педагогами».

Особливої уваги з боку методичної служби потребують зазвичай педагоги-початківці. Власний педагогічний стиль у них ще лиш формується, тому кожний відкритий до нового, прагне якнайшвидше усвідомити недоліки своєї роботи, міцно стати на ноги, вибудувати перспективну стратегію роботи. Беззаперечно, важливу роль у прискоренні професійного росту молодого колеги відіграє наставник. Одним із його завдань є координувати діяльність педагога-початківця, ознайомлювати його з методичними аспектами роботи досвідченіших колег, зокрема під час перегляду проведення ними різних форм освітньої роботи. Рекомендації щодо організації взаємовідвідувань подано у публікації «Взаємовідвідування — ефективний засіб роботи в системі наставництва».

Відкриті заходи — чудова нагода для вихователя продемонструвати свою майстерність, навченість дітей та проаналізувати власні помилки з метою їх усунення. Однак досить часто проведення відкритих заходів викликає у педагогів змішані відчуття, хвилювання та невпевненість. Тож на сторінках цього числа читачам запропоновано покроковий алгоритм проведення відкритих заходів і рекомендації щодо підвищення їх ефективності.

Також читайте низку публікацій на тему організації проектної діяльності, зокрема: поетапний план реалізації проекту «Вивчення та реалізація завдань Базового компонента дошкільної освіти» та екологічного проекту «Станьмо миром за природу», реалізація якого передбачає спільну діяльність дошкільників та їхніх батьків. Крім того, до вашої уваги — тест для діагностики вихователями рівня своєї обізнаності щодо організації проектної діяльності.

Практичні поради щодо облаштування та наповнення осередків розвивального середовища для життєдіяльності дошкільників надано у статті «Розвивальне середовище групових приміщень: структура і зміст».

А під час організації дозвілля дошкільників у пригоді вам неодмінно стане сценарій цікавої тематичної розваги «Казочка про Золоту Осінь і Кришталеву Зимоньку».

Усе це та багато іншої корисної та цікавої інформації читайте на сторінках журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11536

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275526

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22094

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264540

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді