20 листопада відзначається Всесвітній день дитини — свято, започатковане у 1954 році рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних націй. Саме ООН звернула увагу світової спільноти на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення умов для повноцінного розвитку.
Спочатку визначення дати святкування Дня дитини залишалося на розсуд кожної держави, яка визнавала це свято. Наприклад, на теренах колишнього СРСР і досі щороку 1 червня святкують Міжнародний день захисту дітей.
Протягом другої половини минулого століття було вирішено питання щодо єдиної дати святкування цього дня. 20 листопада стало знаковою датою в історії забезпечення прав дітей. Саме в цей день у 1959 році Організація Об’єднаних націй прийняла декларацію прав дитини, а в 1989 році — Конвенцію про права дитини. На сьогодні саме 20 листопада фігурує в офіційних документах цієї міжнародної організації.
Підписавши Конвенцію ООН про права дитини, Україна взяла на себе ряд зобов’язань із поліпшення добробуту дітей. 27 лютого 1991 року Верховна Рада України ратифікувала цю Конвенцію постановою №789XII (78912), яка набула чинності 27 вересня 1991 року.
Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги громадськості, організацій та урядових установ до питань, що спрямовані на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення добробуту дітей в усьому світі.
Традиційно у Всесвітній день дитини відбуваються численні благодійні акції на користь дітей. Їх проводять некомерційні організації, що займаються проблемами дитинства, бізнес-структури, театри, музеї та інші установи. Завдяки постійним зусиллям і заходам, що проводяться цими організаціями, підвищується активність громадськості у вирішенні існуючих проблем підростаючого покоління.
Сьогодні, 20 листопада, у Всесвітній день дитини ми вітаємо всіх, хто своєю невтомною та самовідданою працею розкриває потенціал кожного вихованця і підтримує його на життєвому шляху!
Статті за темою
Усі статті за темоюВідпустка вихователя та інших педагогічних працівників ЗДО
З’ясуємо, скільки триває щорічна основна відпустка вихователя та інших педагогів, що змінилося з прийняттям закону «Про дошкільну освіту» та на які інші види відпусток мають право педагоги ЗДО
80316
Відстрочка від мобілізації для педагогів
Педагогічні працівники мають право на відстрочку від мобілізації. У статті йдеться про умови та порядок надання відстрочки від мобілізації вчителям та іншим педагогічним працівникам
27
Як оцінювати учнів 5—9 класів: нові рекомендації
Рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів затверджено МОН. Уточнимо функції, види, рівні, критерії та правила оцінювання учнів
4346
Як організувати підвищення кваліфікації педагогів: план, документи, визнання результатів
Опануєте алгоритм планування підвищення кваліфікації, щоб ефективно його застосовувати. Не пропустите жодного кроку та документа, коли працюватимете з педагогами
150427
Освітня субвенція у 2025 році: який розподіл коштів
Освітня субвенція — це один із трансфертів, що отримують місцеві бюджети з державного бюджету на спільні цільові програми. Про обсяги освітньої субвенції та перелік витрат, на які можна витрачати кошти субвенції — у цьому огляді.
4131