20 листопада відзначається Всесвітній день дитини — свято, започатковане у 1954 році рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних націй. Саме ООН звернула увагу світової спільноти на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення умов для повноцінного розвитку.
Спочатку визначення дати святкування Дня дитини залишалося на розсуд кожної держави, яка визнавала це свято. Наприклад, на теренах колишнього СРСР і досі щороку 1 червня святкують Міжнародний день захисту дітей.
Протягом другої половини минулого століття було вирішено питання щодо єдиної дати святкування цього дня. 20 листопада стало знаковою датою в історії забезпечення прав дітей. Саме в цей день у 1959 році Організація Об’єднаних націй прийняла декларацію прав дитини, а в 1989 році — Конвенцію про права дитини. На сьогодні саме 20 листопада фігурує в офіційних документах цієї міжнародної організації.
Підписавши Конвенцію ООН про права дитини, Україна взяла на себе ряд зобов’язань із поліпшення добробуту дітей. 27 лютого 1991 року Верховна Рада України ратифікувала цю Конвенцію постановою №789XII (78912), яка набула чинності 27 вересня 1991 року.
Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги громадськості, організацій та урядових установ до питань, що спрямовані на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення добробуту дітей в усьому світі.
Традиційно у Всесвітній день дитини відбуваються численні благодійні акції на користь дітей. Їх проводять некомерційні організації, що займаються проблемами дитинства, бізнес-структури, театри, музеї та інші установи. Завдяки постійним зусиллям і заходам, що проводяться цими організаціями, підвищується активність громадськості у вирішенні існуючих проблем підростаючого покоління.
Сьогодні, 20 листопада, у Всесвітній день дитини ми вітаємо всіх, хто своєю невтомною та самовідданою працею розкриває потенціал кожного вихованця і підтримує його на життєвому шляху!
Статті за темою
Усі статті за темоюСтруктура системи забезпечення якості освіти
За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник, а за проведення інституційного аудиту - Державна служба якості освіти. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит - однакові
27099
Порушення академічної доброчесності в школі
У Законі про освіту є інструмент боротьби з плагіатом та «запозичуваннями» надбань в освіті — стаття 42 «Академічна доброчесність»
25815
Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз
За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
58
Закон України «Про повну загальну середню освіту»
Що у Законі про загальну середню освіту — уточнимо зміни, пов'язані з війною, та проаналізуємо ключові положення й структуру Закону
125246
Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей
Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
72