Науковці створили робота для дітей-аутистів

Американські дослідники з Університету Вандербільта нещодавно презентували гуманоїдного робота «Рассел». Його створено для розвитку і тренування соціальних навичок у дітей-аутистів.

Нещодавно наукові співробітники американського Університету Вандербільта  комп’ютерний інженер Ніланджан Саркар та психолог Захарі Уоррен — за підтримки Національного наукового фонду США (NSF) презентували нового гуманоїдного робота на ім’я «Рассел» (Russell).  

Цей робот створений для навчання і тренування дітей, які страждають на аутичні розлади. «Рассел» поєднує в собі останні досягнення робототехніки та результати наукових досліджень з проблеми порушення нервової системи.

Робот сприяє розвитку та тренуванню у дітей-аутистів соціальних навичок, з якими часто виникають труднощі. Робот слідкує за відповідями дітей та їхньою реакцією, а потім визначає наскільки успішним є даний підхід.   

«Рассел» було розроблено таким чином, щоб діти засвоювали соціальні навички під час взаємодії з фізичним світом. Робот здатний спостерігати за поведінкою дітей завдяки вбудованими в його голову камерами. Додаткову інформацію робот збирає за допомогою спеціальних датчиків руху.

«Новий робот-гуманоїд спрямований на розвиток у дітей навичок наслідування, що є дуже важливим аспектом у навчанні. Робот має деякі схожі з людськими риси, хоча вони, зрозуміло, не такі складні й розвинені. Зроблено це спеціально для того, щоб не перевантажувати дитину та в невимушеній формі концентрувати її увагу. Адже якщо дитина втратить концентрацію, то робот швидше за все не зможе повернути її увагу та зазнає невдачі в навчанні соціальним навичкам», пояснює Ніланджан Саркар.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
230511

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4314

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14832

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді