Інклюзивна освіта для дітей з особливими освітніми потребами в Запорізькій області: стартап

Запорізький інститут післядипломної педагогічної освіти планує розробити спецкурс з проблеми інклюзивного навчання «Індекс інклюзії» для керівників закладів освіти, педагогів, вихователів та запровадити його на курсах підвищення кваліфікації усіх категорій педпрацівників

Прес-служба Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації повідомила про рішення оголосити 2016 рік роком дітей з особливими освітніми потребами.

В області проживає майже 6,5 тис. дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами, для яких працюють 16 спеціальних шкіл-інтернатів, у чотирьох загальноосвітніх навчальних закладах відкрито дев’ять класів з інклюзивним навчанням. 

Так, у межах року Запорізький інститут післядипломної педагогічної освіти планує розробити спецкурс з проблеми інклюзивного навчання «Індекс інклюзії» для керівників закладів освіти, педагогів, вихователів та запровадити його на курсах підвищення кваліфікації усіх категорій педпрацівників. Також у планах розробити положення про ресурсний клас для навчання дітей з аутистичним спектром. Окрім того, на сайті інституту буде розміщуватися інформація про навчальні та методичні ресурси щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

За інформацією прес-служби, у 2016/2016 навчальному році буде проведено перепідготовку педагогічних кадрів для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах класу чи групи в дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах. Разом з тим буде запроваджено навчальні тренінги, семінари для педагогів області щодо роботи з аутичними дітьми дошкільного та шкільного віку, налагоджено співпрацю з науковими працівниками Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, Запорізького педагогічного коледжу для спільної підготовки та перепідготовки педагогів області для роботи з дітьми з особливими потребами.

До 1 березня  органи управління освітою у районах та містах області вивчатимуть потреби у впровадженні інклюзивного навчання дітей з особливими потребами та проводитимуть роз’яснювальну роботу з батьками  щодо відкриття нових можливостей для кращої соціалізації дітей у разі їх залучення до інклюзивного навчання.

У планах відкрити в кожному районі та місті  не менше одного класу та не менше  однієї дошкільної групи з інклюзивною формою навчання, забезпечивши необхідні матеріально-технічні умови для перебування дітей з особливими освітніми потребами.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли весняні канікули в школі — працює план

Кожен заклад освіти самостійно планує графік канікул. У декого вони розпочнуться в березні і будуть короткотривалими. Більшістю організаційних питань до весняних канікул у загальноосвітньому навчальному закладі опікується заступник директора
20020

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
230784

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4319

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді