Учені виявили найскладнішу скоромовку

Група американських вчених виявила найскладнішу скоромовку. Учасники експерименту мали повторити її десять разів. За результатами дослідження вчені з’ясували причину невдалих спроб добровольців, які намагалися вимовити запропоновану фразу з шести слів.

Лінгвісти з Массачусетського технологічного інституту, Університету Каліфорнії та інших дослідницьких центрів провели чергове дослідження. У результаті експерименту вчені виявили найскладнішу скоромовку, з якою жоден з учасників не зміг впоратися.

Рекордно складна скоромовка складалася з шести слів: «pad kid poured curd pulled cod».

«Ми пообіцяли нагороду тому учаснику, який зможе швидко повторити цю фразу десять разів», — розповіла провідний автор публікації Стефані Шаттук-Хуфнагель.

Під час проведення  екперименту добровольцям пропонували два типи скоромовок: короткі, що складаються з слів типу «top cop», які потрібно було кілька разів повторити, і довгі на кшталт «the top cop saw a cop top» чи вже згадуваної «pad kid poured curd pulled cod». Учені записували те, як учасники експерименту намагалися вимовити скоромовки, та аналізували помилки, що виникали при цьому. За словами дослідників, частина добровольців, які намагалися її вимовити, на деякий час взагалі переставали розмовляти.

Як виявилося, більшість помилок полягала в тому, що доброволець намагався вимовити два звуки одночасно. Це явище вчені назвали подвійною атакою та виокремили два її типи. В одному випадку людина намагалася вимовити два різних звуки практично одночасно, в іншому «змішування» відбувалося із затримкою. Результати свого експерименту вчені опубліковали в журналі Journal of the Acoustical Society of America.

Зазначимо, що дослідження скоромовок безпосередньо стосується вивчення механізму звуковидобування і роботи мовної зони мозку. Нещодавно вчені за допомогою прямого електрофізіологічного експерименту показали, що складність виголошення скоромовок визначається близькістю груп нейронів, які необхідні для проголошення чередувальних у них звуків.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Структура системи забезпечення якості освіти

За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник, а за проведення інституційного аудиту - Державна служба якості освіти. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит - однакові
27102

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
59

Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей

Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
72

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді