Педагогіка гуманізму

Зустрічайте перше цьогорічне число журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу». На його сторінках розміщено публікації, присвячені темі «Педагогіка гуманізму». Вони стануть у пригоді всім освітянам, які прагнуть любити дітей та безумовно приймати їх.

Передплатники вже отримали перше цьогорічне число журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу», в якому увазі читачів представлено, зокрема, цікаві публікації про мистецтво любити дітей та безумовно приймати їх. Пропонуємо докладніше ознайомитися зі змістом публікацій січневого числа.

Гуманізація освітнього процесу є важливим завданням сучасних науковців, педагогів та психологів. Про те, як навчитися безумовно приймати кожну дитину, успішно взаємодіяти з нею, розуміти її потреби і поведінку, читайте у статтях «Повернутися обличчям до дитини» та «Безумовне прийняття дитини: поради батькам».

Взаємодія дитини з дорослим є дуже важливою для її розвитку, зокрема для усвідомлення значення праці в людському житті. Дорослим цікаво буде дізнатися про «чарівні» слова, використання яких у спілкуванні з дітьми наповнює взаємодію теплотою довіри, сприяє збагаченню змісту будь-якої діяльності. Якими є ці слова — дізнайтеся зі статті «Найліпший мотив до діяльності, або Давай зробимо це разом».

Нині педагоги одностайно констатують, що сучасний дошкільник істотно відрізняється від своїх однолітків попередніх десятиліть. У чому саме полягають ці відмінності, які чинники впливають на формування світоглядних уявлень дітей дошкільного віку — про це йдеться у публікації «Картина світу сучасного дошкільника».

Перші уявлення про особистісні права та обов’язки, про необхідність дотримання їх у щоденному житті діти отримують у сім’ї, а відтак — у дошкільному закладі. Цю роботу педагоги мають будувати систематично, послідовно та у тісному контакті із сім’ями вихованців. Тож у цьому числі до вашої уваги практичні напрацювання колег щодо організації освітньої роботи з правової освіти дошкільників.

Нині і по 1 квітня триває Всеукраїнський фестиваль дитячого театрального мистецтва за участю вихованців дошкільних навчальних закладів різних типів і форм власності. Тож, сподіваємося, вам стануть у пригоді опубліковані в цьому числі сценарії театралізованих свят і розваг, зокрема присвячені відзначенню в дитячому садку Міжнародного жіночого дня. Також на сторінках журналу запропоновано цікаві ідеї щодо створення з дітьми різновидів театральної ляльки, зокрема ляльки-рукавички, а також подано майстер-клас із виготовлення лялькового театру на дерев’яних ложках.

А ще в січневому числі оголошено новий конкурс для вихователів-методистів, тема якого — «Методичний аспект організації дослідно-експериментальної діяльності педагогів». На сторінках журналу подано Положення про конкурс, а також пам’ятку для вихователя-методиста щодо організації дослідно-експериментальної роботи в дошкільному навчальному закладі.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
230316

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4303

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14823

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді