МОН перевірить, чи всі діти та підлітки охоплені навчанням у школах

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

За ініціативою Міністерства освіти і науки України місцеві органи виконавчої влади розпочали здійснення моніторингу щодо отримання дітьми та підлітками шкільного віку середньої освіти. Відомством передбачено проведення низки заходів.

Міністерство освіти і науки України (МОН) здійснює моніторинг щодо отримання дітьми та підлітками шкільного віку повної загальної середньої освіти. Відомство координує роботу місцевих органів управління освітою щодо виконання Інструкції з обліку дітей та підлітків шкільного віку.

Для того, щоб залучити дітей і підлітків шкільного віку до навчання та попередити випадки бродяжництва місцеві органи виконавчої влади та самоврядування вживають заходи щодо своєчасного виявлення і влаштування дітей, які опинилися у складних життєвих умовах, а саме:

  • запроваджено різні форми навчання (індивідуальна, екстернат)
  • функціонують вечірні (змінні) школи і класи з очною та заочною формами навчання
  • проводяться Всеукраїнський рейд «Урок», регіональні профілактичні рейди «Діти вулиці», «Канікули»
  • здійснюється роз’яснювальна робота з батьками щодо повернення дітей до навчання
  • проводяться засідання координаційних рад, перевіряються умови проживання дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих умовах тощо.

МОН повідомляє, що за інформацією місцевих органів управління освітою в минулому році за порушення вимог чинного законодавства з питань обліку дітей і підлітків шкільного віку та недостатній контроль за відвідуванням учнями навчальних занять до відповідальності було притягнуто 66 посадових осіб та 1925 батьків.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
124820

Типи організації освітньої діяльності в дошкіллі: що нового

У Законі про дошкільну освіту визначено вісім типів організації освітньої діяльності. Таке розмаїття дає змогу забезпечити доступність дошкільної освіти для кожної дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей. У цій статті більше розглянемо саме нові альтернативні типи дитсадків
1665

Комплектування груп у дошкільному закладі: вивчаємо вимоги

До кінця серпня керівник дошкільного закладу має остаточно сформувати всі групи вихованців. З’ясуємо, як Закон про дошкільну освіту та інші нормативні документи врегульовують питання комплектування різних видів груп, їх граничної наповнюваності. Усе розклали для вас по поличках
75559

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді