Міністерство освіти і науки України оприлюднило Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих МОН для використання у спеціальних загальноосвітніх навчальних закладах для навчання дітей з особливими освітніми потребами (за нозологіями) у 2014/2015 навчальному році.
На сайті Міністерства освіти і науки України (МОН) з’явився Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих МОН для використання у спеціальних загальноосвітніх навчальних закладах для навчання дітей з особливими освітніми потребами (за нозологіями) у 2014/2015 навчальному році (лист МОН від 18.08.2014 № 1/9-416).
У підготовчих класах спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів, якщо немає спеціальних підручників, рекомендовано використовувати підручники відповідних навчальних предметів для 1 класу. Педагоги шкіл, на основі програм, роблять розподіл навчального матеріалу відповідно до годин, передбачених Типовим навчальним планом для кожного виду навчального закладу. Варто враховувати вікові особливості учнів та їх можливості засвоювати матеріал, пропонований для учнів 1 класу.
Також запропоновано користуватися додатковою навчальною літературою (навчальними посібниками, зошитами, таблицями), яка має відповідний гриф МОН.
У разі відсутності підручника, спеціальні загальноосвітні школи (школи-інтернати) можуть використовувати підручники загальноосвітньої школи з обов’язковим урахуванням освітніх особливостей учнів, а також годин, передбачених Типовим навчальним планом для кожного виду навчального закладу.
Уточните та узагальните особливості блочно-тематичного планування. Отримаєте варіант блочно-тематичного планування, яким зможете скористатися у своїй роботі.
Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
У Законі про дошкільну освіту визначено вісім типів організації освітньої діяльності. Таке розмаїття дає змогу забезпечити доступність дошкільної освіти для кожної дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей. У цій статті більше розглянемо саме нові альтернативні типи дитсадків
За підсумками кожного засідання педради у загальноосвітніх та дошкільних закладах складають протокол. Збережіть собі цю публікацію
До кінця серпня керівник дошкільного закладу має остаточно сформувати всі групи вихованців. З’ясуємо, як Закон про дошкільну освіту та інші нормативні документи врегульовують питання комплектування різних видів груп, їх граничної наповнюваності. Усе розклали для вас по поличках