Розроблено перелік навчальної літератури для дітей з особливими освітніми потребами

Міністерство освіти і науки України оприлюднило Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих МОН для використання у спеціальних загальноосвітніх навчальних закладах для навчання дітей з особливими освітніми потребами (за нозологіями) у 2014/2015 навчальному році.

На сайті Міністерства освіти і науки України (МОН) з’явився Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих МОН для використання у спеціальних загальноосвітніх навчальних закладах для навчання дітей з особливими освітніми потребами (за нозологіями) у 2014/2015 навчальному році (лист МОН від 18.08.2014 № 1/9-416).

У підготовчих класах спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів, якщо немає спеціальних підручників, рекомендовано використовувати підручники відповідних навчальних предметів для 1 класу. Педагоги шкіл, на основі програм, роблять розподіл навчального матеріалу відповідно до годин, передбачених Типовим навчальним планом для кожного виду навчального закладу. Варто враховувати вікові особливості учнів та їх можливості засвоювати матеріал, пропонований для учнів 1 класу.

Також запропоновано користуватися додатковою навчальною літературою (навчальними посібниками, зошитами, таблицями), яка має відповідний гриф МОН.

У разі відсутності підручника, спеціальні загальноосвітні школи (школи-інтернати) можуть використовувати підручники загальноосвітньої школи з обов’язковим урахуванням освітніх особливостей учнів, а також годин, передбачених Типовим навчальним планом для кожного виду навчального закладу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді