Організація навчально-виховного процесу для дітей з особливими потребами

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу сприяють формуванню життєвої компетентності у дітей з розумовою відсталістю, як умови їх соціальної інтеграції, здатності застосовувати здобуті знання і вміння у практичній життєдіяльності.

Міністерство освіти і науки України (МОН) надіслало лист «Про організацію навчально-виховного процесу учнів з розумовою відсталістю та затримкою психічного розвитку» від 13.08.2014 № 1/9-413 з додатком, де надано рекомендації та норми для забезпечення всіх необхідних умов в освітньому процесі дитині з особливими потребами.

У документі визначено, що для організації навчально-виховного процесу з такими дітьми необхідно користуватися методичним листом МОН «Про навчальні плани та програми спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів на 2014/2015 навчальний рік» від 25.06.2014 №1/9-335.

У навчальному закладі, де є інклюзивні класи, повинен бути вчитель-дефектолог або відповідний фахівець навчально-реабілітаційного центру. Для дитини з вадами здоров’я необхідно створити індивідуальний навчальний план та програму, яка розробляється фахівцями разом із батьками дитини або з особами, які їх заміняють.

Як правило, для роботи з учнями з особливими освітніми потребами в загальноосвітніх навчальних закладах з інклюзивним навчанням вводиться додаткова посада вихователя (асистента вчителя) з розрахунку 0,5 ставки на клас. Це передбачено наказом МОН «Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів» від 06.12.2010 № 1205.

За рахунок годин варіативної складової ефективним може стати проведення додаткових курсів за вибором («Інформатика», «Предметно-практичне навчання», «Абетка театрального мистецтва», «Цікава економіка») та додаткових індивідуальних або групових занять для створення оптимальних умов оволодіння навчальним матеріалом.

Рекомендації визначено Державним стандартом початкової загальної освіти для дітей з особливими освітніми потребами та затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2013 № 607.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Психологічна підтримка учнів, батьків та педагогів під час війни

Які техніки психологічної підтримки використовувати, щоб зберегти психічне здоров’я та підвищити адаптаційні можливості людини до складних умов та життя у стані тривоги, невизначеності та стресу
4593

Десять поширених помилок у мовленні освітян

Розберемо 10 поширених помилок у мовленні освітян — кальки з російської, неправильне написання абревіатур і відмінювання прізвищ тощо. Читайте, навчайтеся та навчайте!
47

Влаштуйте День Землі в дитячому садку

22 квітня у всьому світі відзначають Міжнародний день Землі. Скористайтеся нагодою поговорити з вихованцями про цінність природних ресурсів. Проведіть заходи, що формуватимуть в дітей екологічну свідомість
10790

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103086

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді