Чи буде в Україні чотириденний робочий тиждень

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Міжнародна організація праці при ООН підтримує ідею переходу на чотириденний робочий тиждень.

У Міжнародній організації праці (МОП) при ООН запропонували перейти на чотириденний робочий тиждень , бо вважають його більш ефективним та безпечним для здоров’я працюючого населення.

Експерти з МОП вважають, що скорочення робочого тижня дасть змогу покращити здоров’я та підвищити працездатність населення. За даними дослідження, люди частіше почуваються щасливими, коли працюють 4 дні на тиждень. Також відмова від одного робочого дня позитивно позначиться на навколишньому середовищі, бо люди стануть менше використовувати транспорт.

Але якщо перші аргументи підходять і для України, то останній можна спростувати. В нашій країні, особливо в великих містах, люди надають перевагу машинам, автобусам, потягам, а популярний серед європейців велосипед, який не забруднює середовище, відходить на задній план.

Тож, чи буде працювати у нашому суспільстві скорочення робочого тижня, коли воно вже працює у Німеччині та Франції з тривалістю робочого тижня в 35 годин, у Данії — 37 годин та у Бельгії — 38.

Українські профспілкові лідери також пропонують скоротити кількість робочих днів з п’яти до чотирьох.

Згідно з Кодексом законів про працю України, норма тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень, тому одним із кроків може стати перерозподіл норми на 4 робочих дні. Але це може потягнути за собою ще більші проблеми та скарги робітників.

Також можна піти європейським шляхом і внести зміни до Кодексу законів про працю України (КЗпП) і скоротити норму тривалості робочого часу з 40 годин, скажімо, до 38 годин на тиждень.

«Перейти на чотириденний робочий тиждень можна шляхом підвищення продуктивності праці. Але для цього роботодавці повинні закупити нову техніку, впровадити «розумні» технології, організувати по-іншому робочий процес і так далі», — каже заступник голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275512

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22084

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264521

Медитація: піклуємося про ментальне здоров’я — своє і учнів

Чому медитація — проста і пасивна — стає порятунком для людини? Як саме вона впливає на наш мозок та емоції? Які техніки доступні для кожного з нас, щоб віднайти свій особистий «тихий острівець» у шаленому потоці повсякденного? Використайте прості техніки, щоб допомогти собі та навчити своїх учнів
1981

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді