Чи буде в Україні чотириденний робочий тиждень

Міжнародна організація праці при ООН підтримує ідею переходу на чотириденний робочий тиждень.

У Міжнародній організації праці (МОП) при ООН запропонували перейти на чотириденний робочий тиждень , бо вважають його більш ефективним та безпечним для здоров’я працюючого населення.

Експерти з МОП вважають, що скорочення робочого тижня дасть змогу покращити здоров’я та підвищити працездатність населення. За даними дослідження, люди частіше почуваються щасливими, коли працюють 4 дні на тиждень. Також відмова від одного робочого дня позитивно позначиться на навколишньому середовищі, бо люди стануть менше використовувати транспорт.

Але якщо перші аргументи підходять і для України, то останній можна спростувати. В нашій країні, особливо в великих містах, люди надають перевагу машинам, автобусам, потягам, а популярний серед європейців велосипед, який не забруднює середовище, відходить на задній план.

Тож, чи буде працювати у нашому суспільстві скорочення робочого тижня, коли воно вже працює у Німеччині та Франції з тривалістю робочого тижня в 35 годин, у Данії — 37 годин та у Бельгії — 38.

Українські профспілкові лідери також пропонують скоротити кількість робочих днів з п’яти до чотирьох.

Згідно з Кодексом законів про працю України, норма тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень, тому одним із кроків може стати перерозподіл норми на 4 робочих дні. Але це може потягнути за собою ще більші проблеми та скарги робітників.

Також можна піти європейським шляхом і внести зміни до Кодексу законів про працю України (КЗпП) і скоротити норму тривалості робочого часу з 40 годин, скажімо, до 38 годин на тиждень.

«Перейти на чотириденний робочий тиждень можна шляхом підвищення продуктивності праці. Але для цього роботодавці повинні закупити нову техніку, впровадити «розумні» технології, організувати по-іншому робочий процес і так далі», — каже заступник голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Протокол засідання атестаційної комісії

Сьогодні атестація педагогів відбувається відповідно до нової редакції Положення про атестацію педагогічних працівників. Згідно з цим Положенням, засідання атестаційної комісії оформляються протоколом. Хто за нього відповідає, які дані він повинен містити, як скласти Протокол засідання атестаційної комісії – читаємо далі.
1045

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді