Патріотичне виховання — важлива складова формування життєвої компетентності дошкільників

У ДНЗ № 27 «Червона Шапочка» Білоцерківської міської ради Київської області було проведено семінар-практикум з питань організації роботи щодо патріотичного виховання дітей дошкільного віку.

Одним із напрямів діяльності методичного об’єднання вихователів-методистів білоцерківських дошкільних навчальних закладів у 2014/2015 навчальному році є підвищення професійної компетентності педагогів з організації роботи щодо патріотичного виховання дітей дошкільного віку. Із цією метою 31 жовтня у дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) комбінованого типу № 27 «Червона Шапочка» Білоцерківської міської ради Київської області було проведено відповідний семінар-практикум.

Ще рік тому ніхто навіть не міг подумати, що така велика хвиля патріотизму охопить нашу країну. Слова «Я — українець», «Україна — моя Батьківщина» донедавна вимовлялися як завчені фрази, без розуміння самої їх суті. Дуже прикро, що саме трагічні події на Майдані Незалежності, Революція гідності, а тепер і війна на сході України змусили нас замислитися над справжнім змістом таких знайомих на слух, а разом з тим, і незрозумілих для нас до кінця висловів. Саме сьогодні доля людини, кожної нації, світової спільноти залежить від духовності й моральності особистості, її порядності та відповідальності, рівня громадянської свідомості, відчуття належності до рідної землі, народу. Тож і не дивно, що зараз, як ніколи, є актуальним питання патріотичного виховання у контексті духовного розвитку особистості.

Щоб діти стали свідомими громадянами країни, творцями своєї долі, необхідно, аби вони за час перебування в дошкільному закладі міцно засвоїли культуру рідного народу, глибоко перейнялися його національним духом, способом мислення і буття.

Під час семінару-практикуму серед актуальних питань патріотичного виховання дошкільників вихователь-методист ДНЗ № 27 «Червона Шапочка» Наталія Яцюк висвітлила і питання формування комп’ютерної компетенції дітей старшого дошкільного віку та виховання в них патріотичних почуттів на основі використання програми Intel «Навчання для майбутнього». Вчитель-логопед ДНЗ № 27 «Червона Шапочка» Інна Адаменко презентувала проект «Чарівна моя Біла Церква, ти місто добра і краси», який виконали діти старшої логопедичної групи «Вишенька» з використанням цієї програми. Вихователі-методисти мали змогу переглянути презентацію, буклет, веб-сайт, які вразили їх своєю змістовністю, яскравістю, оригінальністю.

Учасників семінару-практикуму запросили і до перегляду розваги для дітей старшого дошкільного віку «Моя країна — Україна». Неможливо було без захоплення дивитися на дітей, які із запалом виконували українські таночки, пісні про нашу країну, молилися за її долю. До глибини душі зворушило присутніх виконання маленькими вихованцями Гімну України. З їхніх уст він лунав наче молитва за нашу державу, за мир, за світле майбутнє для кожної дитини. 

Наталія Яцюк,
вихователь-методист ДНЗ № 27 «Червона Шапочка», м. Біла Церква

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
230633

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4318

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14839

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді