Художнє слово у системі роботи з формування світогляду дошкільника: результати експерименту

Відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Інтегрований освітній простір дошкільного навчального закладу: художнє слово у системі роботи з формування світогляду дошкільника»

Шостого листопада у приміщенні Рівненського навчально-виховного комплексу № 1 відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Інтегрований освітній простір дошкільного навчального закладу: художнє слово у системі роботи з формування світогляду дошкільника». Семінар було проведено за результатами двох етапів дослідно-експериментальної діяльності всеукраїнського рівня за темою «Формування світогляду дошкільників засобами художнього слова в інтегрованому просторі дошкільного навчального закладу».

Семінар проходив за сприяння ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» МОН України. Серед його учасників були відомі науковці, фахівці з дошкільної освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації, Рівненського ОІППО, керівники й педагоги експериментальних дошкільних навчальних закладів міст: Рівного, Краматорська, Мукачевого.

Звернувшись до учасників із вітальним словом, семінар відкрила Надія МЕЛЬНИК, канд. пед. наук, проректор з науково-методичної роботи Рівненського ОІППО.

У ході семінару були висвітлені інноваційні підходи до використання художніх творів у роботі з формування світогляду дошкільників. Учасники переглянули низку різних форм роботи з дітьми різного дошкільного віку, під час яких педагоги-практики презентували цікаві нетрадиційні методи роботи з дошкільниками.

Перед учасниками виступили Наталія ГАВРИШ, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти Луганського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, Інна КІНДРАТ, кандидат педагогічних наук, вихователь-методист Рівненського НВК № 1, Ольга БЕЗСОНОВА, завідувач ДНЗ № 67 м. Краматорська Донецької області. Вони доповіли про результати двох етапів дослідно-експериментальної роботи в дошкільних навчальних закладах. Наталія САВІНОВА, головний редактор журналів «Методична скарбничка вихователя» та «Вихователь-методист дошкільного закладу» презентувала навчально-методичні публікації, що висвітлюють результати цієї роботи.

Також перед учасниками виступила Олена НИЗКОВСЬКА, методист вищої категорії сектору науково-методичного забезпечення змісту дошкільної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, яка представила новинки програмно-методичного забезпечення освітньої роботи з художньо-мовленнєвої діяльності дошкільників.

Під час групової роботи учасники семінару практично ознайомилися з особливостями використання технології блочно-тематичного планування освітнього процесу за принципом методичного конструктора.

Тепла й дружня атмосфера спілкування панувала протягом усього заходу. Про це свідчать позитивні й емоційні відгуки про роботу семінару, надані учасниками під час бліц-інтерв’ю після його завершення.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Структура системи забезпечення якості освіти

За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник, а за проведення інституційного аудиту - Державна служба якості освіти. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит - однакові
27113

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
65

Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей

Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
87

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді