Сучасні освітні технології

Освітні технології, які невдовзі можуть витіснити традиційну класно-урочну систему.

Динамічний  розвиток комп’ютерних технологій, науки сприяє активному розвитку освітніх технологій і впровадженню нових методів у навчанні. Саме ці технології можуть невдовзі витіснити традиційну класно-урочну систему.

Однією з найпопулярніших і ефективних освітніх технологій є масові відкриті онлайн-курси (massive open online course — MOOC), започатковані MIT edX у Стенфорді: Udacity і Coursera.

Нині завдяки таким онлайн-курсам якісна освіта стала доступною для кожного. Так, не виходячи з дому, тепер є можливість слухати лекції викладачів світового рівня. А якщо успішно розв’язати завдання по завершенню курсу, то можна отримати за це навіть диплом.

Наступна технологія — так звані «Великі дані».

Кількість даних, яку щодня виробляє людство, вже давно обчислюється квінтильйонами байтів. Пошук у цій масі потрібної інформації, а також її обробка стали одним з найбільших викликів сучасності.

Технологія «Великі дані» на основі аналізу кліків дає змогу побачити і порівняти, з якими завданнями в учнів виникають проблеми; простежити, які методики, педагогічні прийоми насправді є ефективними, а які — ні. Також на основі цієї технології можливим є адаптивне навчання.

Адаптивне навчання — це така організація навчально-виховного процесу, що базується на самостійній діяльності учня. Учень лише отримує індивідуальні рекомендації. Керується навчально-виховний процес за допомогою спеціальних програм, графіків самообліку.

Граючи навчатись — ще одна досить популярна технологія отримання знань. Численні дослідження свідчать про те, що саме у грі діти охоче і швидше засвоюють знання. На сьогодні багато компаній працюють над розробкою навчальних ігор, зокрема Disney, навчально-виховних —  Майкрософт Україна.

Оскільки зараз великого розмаху набуває технічний прогрес, то виникла необхідність поєднати на уроках комп’ютер і спілкування з вчителями — так зване змішане навчання.

Завдяки можливості індивідуально організувати курс за допомогою різноманих онлайн-курсів, адаптувати і поєднати навчання з грою, у змішаному навчанні є можливість створити індивідуальну  найбільш ефективну програму навчання.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4295

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14817

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді