Музика в казці, казка в музиці

Вийшло друком січневе число журналу «Музичний керівник» (№ 01/2015), присвячене темі «Музика в казці, казка в музиці».

Для січневого числа журналу «Музичний керівник» ми обрали тему, яка дасть вам і вашим вихованцям змогу на довше затриматися у світі казковості, музики та добра, у який вони занурились протягом новорічно-різдвяних свят.

Зокрема, із публікації «Музичний світ казки» ви дізнаєтеся, у чому принципова різниця між «музичною казкою», тобто втіленням літературних казкових сюжетів у музичних жанрах, і «казковою музикою», тобто інструментальними творами, де казкові образи втілено суто засобами музичної виразності. Публікація містить поради щодо подання дітям «казкових» музичних творів класичних композиторів, використання на заняттях музичних мультиплікаційних казок. Серед останніх наголошено, зокрема, на українських музичних мультфільмах 1970–80-х років, які долучають дітей через музику до усвідомлення національного інтонаційного словника, краси українського мелосу.

Щоб дати дітям змогу безпосередньо взяти участь в інсценізації казкової вистави, скористайтеся музичною казкою «Веселкова пригода маленького Іванка» та сценарієм казкової музичної вистави «Музичні пригоди Сашка і Світланки».

Аби з’ясувати з дітьми, чи вже готова Весна владарювати на землі, проведіть із ними розвагу, присвячену святу Стрітення, скориставшись сценарієм «Як Зима з Весною зустрілися».

Уже прийшов час для підготовки весняних свят у дошкільному навчальному закладі. Тож пропонуємо вам одразу два оригінальних сценарії: «Весна в капелюшку» та «Як Віслючок шукав свою маму». Обидва сценарії містять низку яскравих авторських пісень, а останній — ще й фонограми до окремих пісень, таночків і фонової музики. Ви знайдете їх, завітавши на форум порталу освітян України «Педрада» до нашої теми «Корисні додатки» в рубриці «Музична вітальня». А описи таночків до сценарію «Як Віслючок шукав свою маму» ми розмістили в публікації «Граційні танці тропічного лісу».

У цьому числі журналу пропонуємо вам «казкову» дитячу музику в рубриці «Слухання музики» — фортепіанні п’єси «Фея» та «Дюймовочка». Певні, діти із задоволенням сприймуть їх у вашому виконанні на музичному занятті. А в рубриках «Прем’єра пісні» та «Пісенна колекція» ви, як завжди, знайдете добірку дитячих пісень на різну, зокрема і весняну, тематику для всіх вікових груп.

Зрештою, до вашої уваги — віршована головоломка «Зимова казка»: чарівна історія, яку можна прочитати дітям, і навіть ісценізувати на музичному занятті. Проте в цьому тексті прихований ще один секрет — назви ноток! Відшукайте їх, а потім разом з дітьми складіть із них мелодію, перетворивши віршовану казку на казкову пісню.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
230502

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4314

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14831

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді