Покращення якості освіти в Україні

«Необхідно виховувати компетентну особистість, здатну вирішувати проблеми. Порівняно зі знаннями, здатність переводити їх в уміння, більш цінна», — Сергій Квіт.

Міністр освіти і науки Сергій Квіт під час прес-конференції 5 лютого 2015 року у Кіровоградському державному педагогічному університеті ім. В.Винниченка повідомив про те, що незабаром з’явиться Національне агентство якості освіти.

За словами Сергія Квіта, це буде незалежна від Міністерства освіти і науки України (МОН) структура, що працюватиме за принципами професійної незалежності, за квотовими принципами. До його складу увійдуть представники університетів, Національної академії наук України.

Міністр повідомив, що скорочення кількості вищих навчальних закладів відбувається виключно за якісним показником, а не кількісним. Так, на початок 2015 року в Україні налічувалось 802 вищих навчальних закладів, наразі їх — 317, а до кінця року може лишитися 270.

 Також С. Квіт наголосив на тому, що «університетська автономія можлива, коли активна громада. Без ректорського феодалізму».

Серед новацій у системі вищої освіти, Сергій Квіт виділив скасування захисту наукової роботи за плагіат.

Окрім цього, Міністр освіти і науки повідомив про те, що наразі готується рішення про скасування відпрацювання державних цільових направлень.

Щодо середньої освіти, то Сергій Квіт наголосив на необхідності скорочення кількості звітів. МОН уже скоротило кількасот видів звітів для середньої школи.

У планах МОН, як повідомив Сергій Квіт, перехід до 12-річної середньої освіти.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Гра як спосіб зняти психологічне напруження дитини

Стрес, занепокоєння, напади тривоги — відчуття, притаманні дітям так само, як і дорослим, і особливо, під час війни. Зняти психологічне напруження й змусити дітей розслабитися допоможуть дихальні вправи й рухливі ігри, зокрема такі, що містять вірші, пісні, лічилки.
9266

Про план роботи, дистанційну роботу, засідання педради: відповіді експерта

Вихор запитань, що вирує у голові директора наприкінці навчального року, ми почули, структурували, а найголовніше — відповіли на них. Тепер не прокидатиметеся вночі через нерозв’язане питання із планом роботи, ненаписані довідки про стан роботи та вимоги до педагогів писати звіти про дистанційну роботу
14696