Покращення якості освіти в Україні

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

«Необхідно виховувати компетентну особистість, здатну вирішувати проблеми. Порівняно зі знаннями, здатність переводити їх в уміння, більш цінна», — Сергій Квіт.

Міністр освіти і науки Сергій Квіт під час прес-конференції 5 лютого 2015 року у Кіровоградському державному педагогічному університеті ім. В.Винниченка повідомив про те, що незабаром з’явиться Національне агентство якості освіти.

За словами Сергія Квіта, це буде незалежна від Міністерства освіти і науки України (МОН) структура, що працюватиме за принципами професійної незалежності, за квотовими принципами. До його складу увійдуть представники університетів, Національної академії наук України.

Міністр повідомив, що скорочення кількості вищих навчальних закладів відбувається виключно за якісним показником, а не кількісним. Так, на початок 2015 року в Україні налічувалось 802 вищих навчальних закладів, наразі їх — 317, а до кінця року може лишитися 270.

 Також С. Квіт наголосив на тому, що «університетська автономія можлива, коли активна громада. Без ректорського феодалізму».

Серед новацій у системі вищої освіти, Сергій Квіт виділив скасування захисту наукової роботи за плагіат.

Окрім цього, Міністр освіти і науки повідомив про те, що наразі готується рішення про скасування відпрацювання державних цільових направлень.

Щодо середньої освіти, то Сергій Квіт наголосив на необхідності скорочення кількості звітів. МОН уже скоротило кількасот видів звітів для середньої школи.

У планах МОН, як повідомив Сергій Квіт, перехід до 12-річної середньої освіти.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Психологічна підтримка учнів, батьків та педагогів під час війни

Які техніки психологічної підтримки використовувати, щоб зберегти психічне здоров’я та підвищити адаптаційні можливості людини до складних умов та життя у стані тривоги, невизначеності та стресу
4612

Десять поширених помилок у мовленні освітян

Розберемо 10 поширених помилок у мовленні освітян — кальки з російської, неправильне написання абревіатур і відмінювання прізвищ тощо. Читайте, навчайтеся та навчайте!
62

Влаштуйте День Землі в дитячому садку

22 квітня у всьому світі відзначають Міжнародний день Землі. Скористайтеся нагодою поговорити з вихованцями про цінність природних ресурсів. Проведіть заходи, що формуватимуть в дітей екологічну свідомість
10812

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103091

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді