Зараз громадськість, фахівці, парламентарі працюють над удосконаленням Закону України «Про дошкільну освіту» (далі — Закон). Тому Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» (далі — Асоціація) надіслала лист з пропозиціями щодо внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту» Голові Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Гриневич Л.М.
З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про освіту щодо організації інклюзивного навчання» від від 05.06.2014 № 1324-VII. Відповідно на часі організація інклюзивного навчання в Україні.
Так, Асоціація пропонує врахувати потреби дітей з особливими освітніми потребами. Йдеться про пропозицію дати можливість батькам або особам, які їх замінюють, за письмовою заявою виконувати роль помічника такої дитини, супроводжувати її під час навчально-виховного процесу за умови проходження ними медичного огляду з урахуванням вимог чинного законодавства. А також передбачити посаду асистента вихователя інклюзивної групи.
Наповнюваність інклюзивних груп має бути до 15 осіб, з яких не більше трьох дітей з особливими освітніми потребами.
Асоціація стурбована соціально-економічним становищем, яке виникло у деяких селах, селищах, де відсутні спеціально збудовані окремі приміщення дошкільних навчальних закладів. Тому пропонує зміни до Закону, як дадуть змогу створювати дошкільні навчальні заклади на базі загальноосвітніх навчальних закладів з правом безоплатного користування приміщеннями, обладнанням або у пристосованих приміщеннях.
Наступне болюче питання дошкільної освіти — облік дітей. На думку Асоціації, цей процес має здійснюватися за даними органів статистики стосовно кількості дітей від народження до шести років, які проживають на відповідній території.
Асоціація також наголошує на обов’язковому забезпеченні медичним обслуговуванням закладів незалежно від кількості дітей у ньому.
Асоціація також пропонує передбачити пільги педагогічним працівникам, а саме: дозволити позачергове влаштування їхніх дітей до дошкільних навчальних закладів.
З цими та іншими пропозиціями детальніше можна ознайомитися за посиланням.