Передача навчальних годин іншому вчителю

Автор

СВЯТЕНКО Олена

заступник директора департаменту — начальник управління роботи із закладами загальної середньої та дошкільної освіти департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України
Чи повинен учитель початкових класів писати заяву про передачу навчальних годин, наприклад, з фізичної культури, іншому вчителю?

Відповідно до статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 № 651-XIV педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу становить 18 навчальних годин протягом навчального тижня, що становить тарифну ставку.

Педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу обсягом менше тарифної ставки встановлюють лише за його згодою. У такому разі вчителю необхідно написати письмову заяву.

Пунктом 74 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 15 квітня 1993 року № 102, передбачено, що учителям початкових класів, яким з незалежних від них причин не може бути забезпечене повне тижневе навантаження, заробітна плата виплачується в розмірі не нижче місячної ставки, якщо:

  • у 2–4-х класах уроки образотворчого мистецтва, музики та співів, фізкультури передані спеціалістам
  • у 1-х класах вчителі за станом здоров’я та з інших причин не можуть вести уроки фізкультури і співів
  • у 1–4-х класах шкіл з поглибленим вивченням іноземної мови, в сільських початкових школах, коли вчителі внаслідок своєї підготовки не можуть вести уроки іноземної та інших мов

У всіх цих випадках звільнення вчителя від проведення занять та виплата заробітної плати в розмірі не нижче місячної ставки з обов’язковим довантаженням до встановленої норми годин оформляється наказом директора загальноосвітнього навчального закладу із зазначенням причин та підстав звільнення від занять і робіт, якими довантажується вчитель.

Письмові заяви вчителів початкових класів про передачу годин (іноземна мова, фізична культура, природознавство тощо) жодним нормативним документом не передбачено

Сертифікація в системі базової освіти