Справи керівника у жовтні: що проконтролювати
Інсценізації, ігри-драматизації та інші форми театральної діяльності дошкільників педагоги повсякчас використовують під час проживання різних тем, особливо — пов’язаних із театром. Запропонуйте дошкільникам виготовити атрибути в техніці паперопластики. Ця техніка сприяє:
- розвитку дрібної моторики рук
- розвитку творчого мислення та уяви
- набуттю навичок конструкційної діяльності.
Матеріали:
- двосторонній кольоровий папір
- ножиці
- лінійка
- циркуль
- клей ПВА
- фломастери.
Існує багато технік роботи з папером: оригамі, квілінг, витинання, об’ємна аплікація, паперова архітектура. Усі — годі й перерахувати.
Для виготовлення пальчикового театру пропонуємо одну з найпростіших технік — на основі конуса. Щоб отримати таку основу, вирізаємо із двостороннього кольорового паперу круг радіусом 8 см і розрізаємо його навпіл. Половинку круга скручуємо і склеюємо конус.
Мишка-Шкряботушка
Для виготовлення мишки із заготовки паперу сірого кольору склеюємо конус. Відтак вирізаємо необхідні деталі — 2 вушка, 2 задні лапки, 2 передні лапки, носик і хвостик. Приклеюємо деталі до конуса. Домальовуємо фломастером очі, вусики, ніс, кінчик хвоста та чубчик мишки. З паперу білого кольору вирізаємо два кружечки для вушок та овал для животика і приклеюємо їх. Мишка готова!
Жабка-Скрекотушка
Для жабки використовуємо папір зеленого кольору. Знову для основи виготовляємо конус, а також вирізаємо 2 задні й 2 передні лапки, очі та мордочку. Приклеюємо на основу всі ці частини та домальовуємо фломастером необхідні деталі. Прикрашаємо виріб яскравим язичком. Ось і жабка!
Зайчик-Пострибайчик
Зайчика створюємо з паперу сірого або блакитного кольору. Виготовляємо конус та на нього кріпимо задні й передні лапки, 2 довгих вушка, мордочку, животик та хвостик. Очі, ніс та вуса домальовуємо фломастером. Зайчик готовий! Аби він не сумував, прикріплюємо до його лапок вирізану морквинку.
Лисичка-Сестричка
Хитрій лисиці пасує жовтогарячий колір. Виготовляємо тваринку в такий самий спосіб, як і зайчика. Додаємо лише білі грудку та кінчик хвоста, які зроблять лисичку привабливішою.
Вовчик-Братик та Кабан-Іклан
Для виготовлення вовка знадобиться папір двох кольорів: чорний для конуса та коричневий або сірий для деталей. Кабана створюємо з паперу рожевого кольору. Конструюємо цих тварин
у описаний вище спосіб.
Ведмідь-Набрід
Виготовляємо ведмедя у той самий спосіб з паперу коричневого кольору. Утім запропонуйте дітям пофантазувати, змінивши форму деяких деталей.
От і зібрали всіх персонажів казки «Рукавичка». Можна розпочинати виставу пальчикового театру.
Читайте також:
- Тіньовий театр «Кішчин дім» своїми руками
- Театр кухлів: як створити оригінальні ляльки
Юлія Плотниченко, учитель образотворчого мистецтва НВК № 25 «Волошка»,
м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська обл.