Влаштуйте День Землі в дитячому садку

22 квітня у всьому світі відзначають Міжнародний день Землі. Скористайтеся нагодою розказати вихованцям про цінність природних ресурсів

У березні

Штатний розпис — 2020

Як провести День Землі з дошкільниками

Нагадайте дошкільникам у Міжнародний день Землі , що кожному мешканцю нашої планети, зокрема й найменшим її жителям, під силу повсякчас робити свої маленькі внески у спільну справу захисту навколишнього середовища. Скажімо:

  • очистити від сміття прилеглу територію
  • посадити дерево на власному подвір’ї
  • полити квіти на підвіконні.

Спонукайте дітей пригадати відчуття щастя від того, як прокльовується паросток рослини, посадженої власноруч. Тож піклуватися про навколишнє середовище — це не лише корисна, а й дуже приємна справа.

Влаштуйте власний День Землі у дитсадку:

  • Розкажіть вихованцям про флору і фауну нашої планети, про Червону Книгу та необхідність збереження усього живого довкола, про цінність води.
  • Проведіть заняття у куточку природи.
  • Посадіть дерево або квітку на подвір’ї дитячого садка — перетворіть це на захопливе й важливе дійство.
  • Прогуляйтеся з дошкільниками парком або лісом та розкажіть про дерева й інші рослини, які там ростуть.
  • Розкажіть дітям легенди чи казки про дерево, квітку чи інші рослини, які зустрічатимуться на їхньому шляху під час прогулянки.
  • Повернувшись до дитячого садка, запропонуйте дошкільнятам колективно виготовити яскравий колаж на тему «Наша мальовнича й неосяжна планета Земля», застосувавши різні відомі їм зображувальні техніки та матеріали.

У квітні

Спонукайте дітей цінувати нашу планету й піклуватися про неї — і Земля віддячуватиме нам своєю щедрістю ще багато століть поспіль.

Історія виникнення свята

Історія святкування дня Землі доволі довга й цікава. Засновником свята вважають Джона Мортона (John Morton), адміністратора американського штату Небраска, який у ХІХ ст. оселився на Дикому Сході та помітив, як колоністи масово вирубують дерева, а на їх місці стрімко виростають нові будівлі. Перспектива залишитися серед піску та скель не тішила. Тому Джон Мортон запропонував землякам один день на рік присвячувати озелененню їхнього міста.

Ідея знайшла прихильників серед населення. Так виник День дерева (Arbor Day), у який було висаджено близько мільйона дерев та кущів. Відтак озеленення довкілля стало доброю щорічною традицією.

Лише століття по тому, у 1970 році, День дерева був названий Днем Землі та набув статусу національного свята. А міжнародного статусу свято офіційно набуло в 2009 році з ініціативи ООН.зміст

Сертифікація в системі базової освіти