Нетрадиційні техніки малювання для приборкання вогню
Які нетрадиційні техніки малювання використовувати в роботі з дітьми: шпаргалка
Скачати
Малюнок на тему «Пожежна безпека»
Залучіть дошкільників до малювання «вогняних» картин. Ви одночасно ознайомите їх із новими техніками образотворення, як-от граттаж та файларт, та правилами пожежної безпеки.
За допомогою нетрадиційних технік образотворення пропонуємо створити з дітьми творчі роботи:
- малюнок на тему «Пожежна безпека»
- малюнок на тему «Вогонь — друг, вогонь — ворог»
- малюнок на тему «Вогонь»
- малюнок на тему «Вогонь — не іграшка»
- малюнок про пожежників.
Малюнки про вогонь можуть стати яскравими творчими роботами, а пізнавальний супровід ви спрямуєте на закріплення правил пожежної безпеки, на розвиток критичного мислення, уміння міркувати та творити.
Матеріали для творчих робіт
- кольоровий папір
- картон
- ножиці
- клей
- гуаш
- фломастери
- воскові олівці
- файл
- цупкий пензлик.
Малюнок про пожежників
Пропонуємо створити з дітьми просту й незвичайну роботу «Команда пожежників». Обговоріть із дітьми, як працює команда пожежників. Зауважте, наскільки важливою є злагоджена робота всіх членів такої команди. Порівняйте роботу пожежників з тим, як працюють пальці однієї долоньки. Запропонуйте намалювати долонькою малюнок про пожежників — пожежну команду.
На аркуші паперу робимо відбиток долоньки фарбою червоного кольору. На відбитку кожного пальчика приклеюємо або малюємо шоломи пожежників.
Домальовуємо обличчя пожежників, руки, а також пожежний рукав та воду.
→ Нетрадиційні техніки малювання для дошкільників
Вогонь свічки: творча робота
Обговоріть із дітьми, для чого потрібні свічки. Розкажіть дошкільникам, що дуже давно за допомогою свічок освітлювати приміщення. Нині свічки частіше використовують з іншою метою. Якою? Запропонуйте дітям зробити декоративну свічку зі смужок паперу.
Відрізаємо по смужці завширшки 2 см з паперу двох кольорів. Накладаємо краї смужок один на один під прямим кутом, скріплюємо клеєм та по черзі загинаємо «гармошкою». З картону відповідного кольору вирізаємо підставку під свічку та вогник. Скріплюємо всі деталі свічки.
Феєрверк над містом у техніці граттаж
Обговоріть із дітьми, що таке феєрверк, та запропонуйте їм описати його розмір, форму, колір та ті асоціації, які він викликає. Чому феєрверк запускають уночі? Які відчуття у вас виникають, коли ви спостерігаєте за феєрверком?
Аркуш картону розфарбовуємо восковими або звичайними олівцями потрібного кольору, а потім натираємо свічкою.
Наносимо кілька шарів темної фарби з додаванням кількох крапель рідини для миття посуду. Залишаємо картину, щоб висохла.
Знімаючи шар фарби гострим предметом, наприклад, старою кульковою ручкою, малюємо будинки та феєрверк.
Теплий камін у техніці файларту — малювання на файлі
Обговоріть із дітьми, що таке камін. Підведіть їх до думки, що камін — це символ тепла та домашнього затишку. Запропонуйте зробити камін та власноруч розпалити в ньому вогнище.
У файл вкладаємо аркуш картону чорного кольору. На картон під файл наносимо невеличкі плями червоної, жовтої та темно-сірої фарб (кольори вогню). Водячи пальцями по файлу, малюємо вогонь. Знімаємо з малюнка файл та залишаємо, щоб фарба висохла.
Вирізаємо з картону камін та наклеюємо на вогонь. Оформлюємо камін різноколірними цеглинками.
Малюнок на тему «Вогонь — друг, вогонь — ворог»
Пригадайте з дітьми казки, у яких згадується вогонь. Попросіть розповісти фрагмент такої казки; з’ясуйте, добрий чи злий вогонь у казці. Малюнок на тему «Вогонь» можна легко виконати на основі шаблонів.
Вирізаємо кілька шаблонів вогнища різного розміру. Найбільший за розміром шаблон накладаємо на аркуш паперу та наносимо на його краї фарбу з переходом на аркуш за допомогою напівсухого пензля. Виконуємо ті самі дії, накладаючи почергово шаблони менших розмірів. Домальовуємо або приклеюємо іскри вогнища.
За матеріалами Олени Саприкіної, канд. пед. наук, експерта з дошкільної освіти