Від електронного документообігу у відомстві очікують:
- підвищення рівня відкритості та прозорості
- зниження фінансових і матеріальних витрат.
«Міністерство освіти перебуває на вістрі передової наукової думки. Тому у нас не було іншого вибору як стати першими, як стати піонерами, як стати лідерами в процесі провадження системи електронного документообігу у сфері освіти», — повідомив Роман Греба, заступник Міністра освіти і науки України.
Навіщо система електронного документообігу
Е-система сприятиме постійному діалогу МОН з іншими центральними органами виконавчої влади.
Аби збільшити ефективність та прозорість освіти загалом, USAID спрямовуватиме фінансову допомогу на:
- реформування комунікацій у самому Міністерстві
- взаємодію між закладами освіти та Міністерством.
Е-рішення, пропоновані у межах проекту, потенційно можуть бути розповсюджені у загальнонаціональному масштабі. Це потужне підґрунтя для впровадження е-врядування у сфері освіти.
«Проект розпочав свою діяльність в особливо важливий час для України, тому що українці вимагають реальних реформ у всіх секторах економіки та суспільного життя, у тому числі у сфері освіти. Наша мета — сприяти вдосконаленню системи освіти шляхом впровадження сучасних практик управління і технологій, що забезпечить українцям кращий доступ до високоякісної освіти», — зауважив Томас Уайт, директор Офісу з питань демократії та врядування USAID в Україні, Білорусі та Молдові.
Хто розробив систему і як її реалізовуватимуть
Для впровадження в Міністерстві освіти і науки України Адміністрація Президента України безкоштовно надає свою систему е-документообігу для адаптації та апробування.
Технічну платформу для реалізації проекту запропонувала компанія Майкрософт Україна.
Перехід на електронний документообіг у Міністерство освіти і науки України відбуватиметься поетапно.
Система не працюватиме сама собою
Нею має управляти керівник, від якого залежить хоча б те, чи підписуватимуть документи.
«Якщо керівництво ігнорує систему, то нею користуватимуться лише на нижньому організаційному рівні» — наголосив Роман Бородін, директор Департаменту інформаційних технологій АПУ.
Ярема Бачинський, директор Американських Рад з міжнародної освіти, наголосив на важливості впровадження інноваційних управлінських практик у державному секторі: «Управління системою освіти в Україні стає і ставатиме все прозоріше, ефективніше і, головне, зрозуміліше для кінцевих користувачів, учасників системи — як дітей у школах, батьків, так і управлінців освітою на місцевому й регіональному рівнях».
Нині триває тендерний відбір компаній для постачання та встановлення е-системи у МОН України.
Згодом мають запустити пілотну експлуатацію е-системи фінансової звітності вищих навчальних закладів.
Із прес-релізу «Менеджмент в освіті: е-рішення як ключ до підвищення якості управління»