Робота на посаді сестри медичної з дієтичного харчування та на посаді бібліотекаря

Автор

КЛИМЕНКО Антоніна

начальник управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
Чи може особа, яка має медичну освіту та працює у навчальному закладі на посаді сестри медичної з дієтичного харчування на 0,5 ставки, працювати ще на 0,5 ставки посади бібліотекаря?

Кваліфікаційна категорія бібліотекарю встановлюється залежно від наявності у працівника певного рівня освіти та стажу роботи відповідно до вимог Випуску 81 «Культура та мистецтво. Розділи: «Бібліотеки, централізовані бібліотечні системи». «Музеї та заклади музейного типу». «Діяльність клубних закладів, центрів культури і дозвілля, центрів дозвілля, парків культури і відпочинку, зоопарків, науково-методичних центрів, будинків народної творчості» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства культури та мистецтв України від 14.04.2000 № 168 (далі — Наказ № 168).

Так, для зайняття посади бібліотекаря вимагається наявність повної вищої освіти відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

Разом з тим пунктом 11 наказу Міністерства праці та соціальної політики України «Про затвердження Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників» від 29.12.2004 № 336 установлено, що особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, встановлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов’язки, можуть бути залишені на займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії. Про необхідність застосування зазначеної норми цього наказу зазначається в Наказі № 168.

Сертифікація в системі базової освіти