Українські викладачі вишів отримають менше навантаження

У ВР зареєстровано законопроєкт, який зменшує навчальне навантаження працівників

Навчальне навантаження педагогів вишів

Як поінформувати працівника про умови трудового договору

У парламенті зареєстрували законопроєкт, який пропонує зменшити навчальне навантаження науково-педагогічних працівників вищої освіти з нинішніх 600 годин у рік до 400-500 годин у рік.

Відповідну інформацію зазначили в Міністерстві освіти та науки. 

Як зауважили в освітньому відомстві, проєкт закону є результатом спільної роботи Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій та Міністерства освіти і науки.

Заяви: як оформлювати та реєструвати

Окрім того, законопроєктом передбачено, що навчальне навантаження залежатиме від обсягу виконуваної наукової роботи науково-педагогічним працівником вищої освіти — облік годин ЗВО ведуть самостійно в межах їхньої автономії.

«Так ми заохочуватимемо наукову роботу в університетах, а робочий час викладачів формуватиметься за тим же принципом, що у їхніх європейських колег. Якщо ж викладач повністю зосереджується саме на навчанні, то буде правильно кваліфікувати його як педагогічного працівника і не вимагати наукової роботи», — акцентують у Міносвіти щодо норм законопроєкту.

Джерело МОН

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78529

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
299

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді