Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад
В Українському центрі оцінювання якості освіти опублікували новий матеріал щодо даних міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018.
У новому випуску «PISA-2018. Україна в центрі уваги» йдеться про те, як освіта та професійний статус батьків пов’язаний з навчальними результатами їхніх дітей, а також їхніми освітніми та професійними прагненнями на майбутнє.
Серед основних виокремлених тез спостереження:
- Вищі результати із читання демонструють учні, у яких один з батьків має вищий рівень освіти або вищий професійний статус. В Україні в невеликих містах і містечках переважає вплив професійного статусу батьків, а в містах і великих містах значущішим є рівень освіти батьків.
- В Україні учні, чиї батьки мають низький професійний статус або здобували освіту всього протягом 12 років навчання, більше схильні планувати здобуття вищої освіти в майбутньому.
- Найвищого професійного статусу мріють досягти учні, батьки яких мають високий професійний статус, незалежно від рівня їхньої освіти. Водночас учні, чиї батьки мають високий рівень освіти, але не досягли успіху в професії, також мають невисокі очікування щодо свого майбутнього професійного статусу.
- Що вищий професійний статус і рівень освіти мають батьки українських 15-річних підлітків, то більшу емоційну підтримку з їхнього боку та впевненість у свої можливостях відчувають підлітки.
Зауважимо, що восени 2022 року Україна провела основний етап PISA-2022. Команда PISA в Україні вже отримала базу даних цього циклу дослідження та активно працює над її аналізом для підготовки національного звіту. Зокрема, оприлюднення міжнародного та національного звітів за результатами PISA-2022 заплановано на грудень 2023 року.
За матеріалами УЦОЯО