Вчителям заборонять залучати дітей до повернення в школу

В Україні заборонять залучати вчителів до повернення до шкіл дітей, неохоплених навчанням

Взаємодія вчителя з дітьми

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

В Україні заборонять залучати вчителів до діяльності, пов'язаної із залученням чи поверненням до навчання дітей, які не охоплені навчанням.

Така норма зазначена в проєкті постанови Кабінету Міністрів щодо змін у Порядку обліку дітей дошкільного та шкільного віку, розробленим Міністерством освіти і науки.

Передбачається, що статус «неохоплена(ий) навчанням» надаватиметься дитині у разі відсутності учня на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів поспіль з невідомих або без поважних причин.

Відповідні зміни до облікової системи вноситиме  відповідальна особа закладу освіти.

Сповіщення про появу такої відмітки в профілі дитини після опрацювання відповідальними працівниками органів управління у сфері освіти буде направлятись до відповідного територіального органу Національної поліції та служби у справах дітей.

Саме тому створення пошукових запитів щодо дітей, неохоплених навчанням, та проведення діяльності, пов'язаної із їхнім поверненням до навчання, здійснюватимуть працівники органів Національної поліції та служби у справах дітей.

«Заборонено залучати працівників закладів освіти до діяльності територіальних органів Національної поліції та служби у справах дітей, пов'язаної із залученням (поверненням) до навчання дітей неохоплених навчанням», – зазначається у документі проєкту, що винесений МОН для громадського обговорення.

Свої зауваження та пропозиції до проєкту постанови можна надсилати в довільній формі до 14 серпня 2023 року на електронну адресу [email protected].

Джерело МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43147

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143630

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86669

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47073

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді