Вчителям заборонять залучати дітей до повернення в школу

В Україні заборонять залучати вчителів до повернення до шкіл дітей, неохоплених навчанням

Взаємодія вчителя з дітьми

Оновлена посадова інструкція вчителя початкових класів

В Україні заборонять залучати вчителів до діяльності, пов'язаної із залученням чи поверненням до навчання дітей, які не охоплені навчанням.

Така норма зазначена в проєкті постанови Кабінету Міністрів щодо змін у Порядку обліку дітей дошкільного та шкільного віку, розробленим Міністерством освіти і науки.

Передбачається, що статус «неохоплена(ий) навчанням» надаватиметься дитині у разі відсутності учня на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів поспіль з невідомих або без поважних причин.

Відповідні зміни до облікової системи вноситиме  відповідальна особа закладу освіти.

Сповіщення про появу такої відмітки в профілі дитини після опрацювання відповідальними працівниками органів управління у сфері освіти буде направлятись до відповідного територіального органу Національної поліції та служби у справах дітей.

Саме тому створення пошукових запитів щодо дітей, неохоплених навчанням, та проведення діяльності, пов'язаної із їхнім поверненням до навчання, здійснюватимуть працівники органів Національної поліції та служби у справах дітей.

«Заборонено залучати працівників закладів освіти до діяльності територіальних органів Національної поліції та служби у справах дітей, пов'язаної із залученням (поверненням) до навчання дітей неохоплених навчанням», – зазначається у документі проєкту, що винесений МОН для громадського обговорення.

Свої зауваження та пропозиції до проєкту постанови можна надсилати в довільній формі до 14 серпня 2023 року на електронну адресу [email protected].

Джерело МОН

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78541

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді