Українські виші з 1 вересня мають повертатися до очного навчання

Від 1 вересня вишам України рекомендовано перейти на очне навчання

Повернення до очного навчання

Стратегії успішної комунікації керівника

Міністерство освіти і науки тільки надає рекомендації щодо повернення до очного освітнього процесу, а саме рішення мають прийняти заклади освіти та погодити це з військовими адміністраціями.

Саме тому університетам і коледжам рекомендовано від вересня 2023 року розпочати навчання офлайн і забезпечити будівлі облаштованими укриттями. 

Відповідне рішення про очне навчання у вишах та коледжах ухвалюють через низькі показники дистанційного формату та «безперечне зниження якості освіти».

Зокрема, у Міносвіти зауважують, що якщо заклади освіти розташовані близько до зони ведення бойових дій, там відновити повноцінний процес неможливо.

За словами генерального директора директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН Олега Шарова, таке рішення мають ухвалити саме виші та ОВА.

«Міністерство освіти і науки тільки надає рекомендації щодо освітнього процесу, саме рішення мають прийняти заклади освіти та погодити це з військовими адміністраціями», — зазначив чиновник.

Як повідомив, рекомендації МОН проходять через фільтр закладів освіти, їх оцінки безпеки. І в разі прийняття рішення про поновлення аудиторного навчання, це обов'язково погоджується з обласними військовими адміністраціями.

Водночас Олег Шаров відзначив, що неможливо поновити очне навчання у Запоріжжі та Харкові.

Окрім того, в цих містах разом з ОВА шукають вирішення цих питань. Можливо, навчальний процес налагодять за межами тих міст, де небезпечно, чи використовуючи штатні укриття.

Упродовж липня-серпня 2023 року Міністерство пропонує керівництву навчальних закладів вжити заходів для облаштування укриттів.

«Якщо гуртожиток використовується для поселення учасників освітнього процесу, то це можливо тоді, коли там є укриття. Укриття може бути не обов'язково в гуртожитку, а в навчальному корпусі, який розташований поруч. Військова адміністрація дає дозвіл на використання укриттів. Якщо вже військова адміністрація дала дозвіл, то адміністрування їх процесу, відкриття, закриття — це вже питання адміністрації закладу освіти», — наголосив Олег Шаров.

За матеріалами Освіта.юа

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Організовуємо предметний тиждень у школі

Предметні тижні у школі — одна з найцікавіших форм організації навчально-виховного процесу, можливість і для вчителя, і для учня проявити свої багатогранні здібності. Адміністрація школи має лиш усе по порядку організувати
16618

День цивільного захисту в школі: які заходи підготувати та провести

Зазвичай День цивільного захисту планують на квітень-травень. Заняття цього дня мають мотивувати учнів набути практичних навичок захисту за надзвичайних ситуацій. Які виховні заходи провести цього дня — у статті.
38621

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5161

Інтерактивні методи навчання для усіх: від дошкільників до педагогів

У чому полягає інтерактивне навчання та які інтерактивні методи використовувати в роботі з дошкільниками, учнями й педагогами. Принципи, завдання, класифікації, приклади інтерактивних методів навчання
213891

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді