Предмети історії та літератури не можна виключати з програми

Міносвіти не розглядало ідеї щодо відмови від предметів української літератури та історії

Предмети історії та літератури Оновлена посадова інструкція вчителя початкових класів

Міністерство освіти і науки не розглядає ідеї щодо відмови від шкільних предметів української літератури та історії України у навчальній програмі.

Таку інформацію зазначив міністр освіти та науки Оксен Лісовий. 

Як він повідомив, відповідні шкільні предмети є надважливими навчальними дисциплінами, що допомагають сформувати національну ідентичність школярів.

«Українська мова та література, а також історія України — надважливі дисципліни, які допомагають сформувати національну ідентичність. А отже, не може й бути мови про те, щоб відмовитися від цих предметів у навчальній програмі. Такі ідеї в міністерстві не розглядалися і навіть не лунали», — зауважив очільник освітнього відомства.

Окрім того, він наголосив, що для країни, яка перебуває у стані війни та боронить свій суверенітет і незалежність, дуже важливо вивчати ці дисципліни, а також посилювати їх та модернізовувати відповідно до викликів сьогодення.

«Література — це джерело знань і натхнення, можливість для аналізу, рефлексії та розвитку уяви. І українська література точно має що запропонувати читачеві — від колись загублених імен до творів сучасних авторів. Так само історія України: маємо вивчати її з точки зору успіху, адже ми сильна та надстійка держава. Ми зберегли свою мову, культуру та суверенітет попри численні спроби силою забрати їх у нас», — акцентував керівник Міносвіти.

На думку Оксена Лісового, шкільний курс історії має демонструвати дітям потужність України, аби кожен учень та учениця відчували власну спроможність бути стійкими та успішними.

Нагадаємо, що раніше міністр освіти та науки Оксен Лісовий після призначення на посаду висловив переконання, що та кількість предметів, яка наразі викладається учням українських шкіл, є складною для засвоєння, одночасно запросивши до діалогу представників громадськості.

Однак пізніше керівник МОН зауважив, що наразі відомство не розглядає скорочення кількості ключових шкільних предметів. За його словами, йдеться лише про те, щоб викладання предметів у школі було сконцентровано на корисних знаннях, обсяг викладання яких має враховувати 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5279

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96917

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102300

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1254

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28108

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді