УЦОЯО має намір розробити комп’ютерний аналог ЗНО

УЦОЯО планує дати поштовх розвитку комп'ютерного тестування вступників до вишів

Комп'ютерний аналог ЗНОГотовність до роботи влітку: експрес-перевірка

Український центр оцінювання якості освіти планує дати поштовх розвитку комп'ютерного тестування вступників до закладів вищої освіти.

Таку інформацію зазначила директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленко під час спілкування з абітурієнтами в рамках проєкту DECIDE.

Як вона зауважила, наразі комп’ютерне тестування має більше переваг в оцінюванні в порівнянні зі звичайним ЗНО.

Проте керівниця УЦОЯО підкреслила, що фахівці Центру намагатимуться використати всі переваги та здобутки, які були досягнуті за роки проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

За словами Тетяни Вакуленко, після доопрацювання механізму комп'ютерного тестування воно може отримати більший функціонал, ніж традиційне ЗНО.

«Виглядає так, що таке тестування відповідає всім нашим вимогам і навіть більше. Тому що насправді комп'ютерне оцінювання має більше форматів, типів тестових завдань, має більше можливостей щодо відображення візуальних об'єктів тощо», — наголосила очільниця Українського центру оцінювання якості освіти. 

Заяви: як оформлювати та реєструвати

Окрім того, вона прокоментувала, що Центр ніколи не міг реалізувати кольорові зображення в паперових тестових зошитах з деяких предметів, хоча учасникам тестування так було б значно легше зорієнтуватися в певних завданнях. Натомість в електронному варіанті тесту використати кольорові зображення легше.

«Тобто ми орієнтуємося саме на продовження цієї ідеї, але це не означає, що ми певним чином зменшуємо значення зовнішнього незалежного оцінювання. Ми просто будемо намагатися використати всі ті здобутки, які ми вже мали на ЗНО в цьому новому форматі комп'ютерного тестування. Для цього потрібен час», — акцентувала директорка УЦОЯО.

Зокрема, наразі працівники УЦОЯО не можуть реалізувати всі можливості комп'ютерного тестування через об'єктивні обставини.

«Зрозуміло, що ми би хотіли мати тести повноцінної тривалості. Зараз у нас тригодинний тест з трьох навчальних предметів. Якщо б ми говорили про якісніший інструмент, то цей тест мав би бути ще довшим. Цього ми не можемо собі дозволити не тому, що ми працюємо на комп'ютері, а насамперед тому, що ми орієнтуємося на безпекові ризики», — зазначила Тетяна Вакуленко.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168912

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71921

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8131

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35106

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді