Кабмін має розглянути впровадження програми статевого виховання в школах

КМУ опрацює питання впровадження обов’язкового статевого виховання у школах

Програма статевого виховання Оновлена посадова інструкція вчителя початкових класів

Володимир Зеленський звернувся до Кабінету Міністрів з проханням опрацювати питання впровадження обов’язкового статевого виховання у закладах освіти.

Це відповідь на петицію щодо необхідності розробки програм статевого виховання дітей і молоді, які відповідатимуть найкращим світовим практикам.

Як зазначали автори петиції, в умовах великого об’єму інформаційних джерел та безмежних можливостей інтернету діти самотужки отримують доступ до відео, яке є часто викривленим і пропагують насильство.

Вимоги пожежної безпеки: чекліст

«Учні й учениці повинні знати про фізіологічні та психологічні зміни, пов’язані зі статевим дозріванням, про методи контрацепції, незаплановану вагітність, особисту безпеку, знати законодавство і розуміти базові принципи культури згоди», — повідомляється у тексті звернення.

Зокрема ініціатори петиції акцентують, що обов’язкове статеве виховання дітей та молоді, починаючи з початкової освіти, має значно знизити ризики насильства, рівень злочинності, кількість підліткових вагітностей тощо.

Після опрацювання пропозицій, викладених в петиції, Кабінет Міністрів поінформує про результати Президента України й авторів звернення.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
101120

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
752

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28007

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78641

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді