Група українських підлітків робила «псевдомінування» за вказівками рф

Російські спецслужби залучають українських підлітків до «псевдомінувань» — СБУ

Рф залучала українських підлітків до псевдомінування

Стратегії успішної комунікації керівника

Служба безпеки України викрила нові факти, які підтверджують, що рф залучає неповнолітніх до підривної діяльності проти України.

Таку інформацію зазначили у пресслужбі СБУ. 

Насамперед СБУ вдалося заблокувати злочинні дії підліткової групи, яка причетна до серії анонімних повідомлень про псевдомінування в столиці й регіонах України.

Серед найчастіших об’єктів «мінування» підлітками були будівлі органів державної влади, а також об’єкти соціальної інфраструктури. Так, у жовтні 2022 року вони одночасно повідомили про фейкові мінування 14 місцевих судів.

За даними слідства, злочинну діяльність учасників групи дистанційно координували представники російської спецслужби. Для цього створили спеціалізовану інтернет-спільноту, до якої регулярно залучали неповнолітніх мешканців різних регіонів України.

Зокрема, після вказівок агресора українські підлітки розсилали на електронні адреси держустанов неправдиві повідомлення про «мінування». Таким чином ворог намагався розхитувати внутрішню обстановку в Україні. «Розсилку» здійснювали від імені сторонніх осіб з використанням спеціальних комп’ютерних програм для приховування локації відправників.

Вимоги пожежної безпеки: чекліст

У результаті розслідування співробітники СБУ викрили організатора групи. Ним виявився неповнолітній мешканець Чернігівської області. Правопорушник мав контакти з представником російської спецслужби, який зв’язувався з ним через месенджер і ставив йому завдання.

Окрім того, під час обшуку місця мешкання цього підлітка було знайдено мобільний телефон і комп’ютер із доказами протиправної діяльності й комунікації з агресором. 

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України («завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів критичної інфраструктури, будівель чи споруд, які забезпечують функціонування органів влади, закладів охорони здоров’я, освіти, … якщо неправдиве повідомлення спричинило тяжкі наслідки чи вчинено повторно»), тривають слідчі дії.

Зауважимо, що санкція статті передбачає покарання до 8 років позбавлення волі. Проте якщо про фейкове мінування повідомили неповнолітні, перед законом відповідатимуть їхні батьки.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168937

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71929

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8137

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35115

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді