Як бути з працівниками, які не мають можливості виконувати роботу дистанційно

1905
Автор

ДОГАДІНА Ольга

керівник експертної групи «Експертус Кадри», Київ

Запитання

Чи можна призупинити трудові договори або оголосити простій працівникам закладу освіти

Відповідь

Ні. За неможливості виконувати роботу дистанційно або в будь-якій іншій формі працівників увільняють від роботи і зберігають посаду та середній заробіток.

У період воєнного стану не застосовуємо норми законодавства про працю у частині відносин, врегульованих Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX. Тобто не діють норми КЗпП, які регулює Закон № 2136. Норми інших Законів України, зокрема Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII, на період воєнного стану Закон № 2136 не скасовує.

Працівникам закладів освіти, установ освіти, наукових установ, зокрема тим, які в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях, оголошених у встановленому порядку (далі — особливий період) були вимушені змінити місце проживання (перебування), залишити робоче місце, незалежно від місця їх проживання (перебування) на час особливого періоду гарантується:

  • організація освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників;
  • збереження місця роботи, середнього заробітку та інших виплат, передбачених законом;
  • місце проживання (пансіон, гуртожиток тощо) та забезпечення харчуванням (у разі потреби).
Як організувати супровід дітей з ООП: рекомендації

Підстава — частина 1 статті 57-1 Закону № 2145.

Оскільки Закон № 2145 не визначає категорії працівників, щодо яких діють ці гарантії, норма статті 57-1 поширюється на усіх працівників закладу освіти: науково-педагогічних, наукових, педагогічних та адмінперсоналу.

Якщо працівники закладу освіти можуть виконувати роботу дистанційно, запровадьте для них дистанційну роботу з оплатою праці, передбаченою трудовим договором. Не можуть — видайте наказ про увільнення від роботи зі збереженням посади та середнього заробітку на час особливого періоду. Оголосити простій або призупинити дію трудових договорів з такими працівниками не можна.

Роботодавець може призупинити дію трудового договору з працівником лише за ініціативою самого працівника.

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на кожне Різдво — традиційна мелодія у програмах теле- і радіоканалів. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше
14284

Інклюзія в освітньому процесі як одна із форм соціалізації дитини з особливими освітніми потребами

Обов’язок освітян полягає у забезпеченні вихованцям рівного доступу до освіти. Допоможе вирішити цю проблему інклюзивне навчання, якому сьогодні в сучасній освіті приділяється так багато уваги. Що це таке, як його організувати, які ресурси використати – читайте у нашій статті.
24548

Харчування дітей у школі: як правильно організувати

У системі реформ української освіти, організації нової української школи, підхід до харчування дітей у закладах освіти теж потребує удосконалення. Як це зробити у відповідності до сучасних вимог, які ці вимоги – розбираємось далі.
430

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
39390