Супроводження дитини з інвалідністю в санаторно-курортний заклад

792

Запитання

Працівниця закладу освіти має дитину з інвалідністю, на яку отримала путівку у реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу. Які нормативно-правові документи надають право супроводжувати дитину у санаторно-курортний заклад та здійснювати догляд за нею?

Відповідь

Консультує юрист ЦК Профспілки освітян.

Коротка відповідь:

Один із працюючих батьків (опікун або піклувальник), який виховує дитину з інвалідністю до 18 років, має право на отримання листка непрацездатності на весь термін лікування дитини в санаторно-курортному закладі за профілем лікування за наявності висновку ЛКК про необхідність стороннього догляду під час лікування дитини-інваліда у санаторно-курортному закладі.

Березень: відкриваємо інклюзивний клас у закладі освіти

Докладна відповідь:

Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (далі — Закон) гарантує особам з інвалідністю в Україні:

  • рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства;
  • створення необхідних умов, які дають можливість особам з інвалідністю ефективно реалізувати права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями і інтересами.

Види необхідної матеріальної, соціально-побутової і медичної допомоги особам з інвалідністю визначають органи медико-соціальної експертизи в індивідуальній програмі реабілітації (ст. 37 Закону).

Діти з інвалідністю за наявності медичних показань мають право на безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками. Порядок та умови забезпечення таких осіб лікарськими, технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення, санаторно-курортними путівками, автомобілями, а також переліки технічних та інших засобів реабілітації і виробів медичного призначення визначає Кабінет Міністрів України (ч.ч. 6, 9 статті 38 Закону).

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 110 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті, для забезпечення деяких категорій осіб з інвалідністю санаторно-курортними путівками (далі — Порядок). Він визначає, як використовують бюджетні кошти для забезпечення санаторно-курортними путівками:

  • осіб з інвалідністю загального захворювання;
  • осіб з інвалідністю з дитинства, у тому числі осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку.

Наказом Міністерства охорони здоров’я від 13.11.2001 № 455 затверджено Інструкцію про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян (далі — Інструкція).

Листок непрацездатності одному із працюючих батьків (опікуну або піклувальнику), який виховує дитину-інваліда до 18 років, видає лікуючий лікар до від’їзду в санаторно-курортний заклад на весь термін лікування дитини в санаторно-курортному закладі з урахуванням часу на проїзд в обох напрямках за наявності висновку ЛКК про необхідність стороннього догляду під час лікування у санаторно-курортному закладі (п. 3.12 Інструкції).

Лікуючий лікар закриває листок непрацездатності на підставі медичного висновку санаторно-курортного закладу про проведений курс лікування дитини з інвалідністю з урахуванням терміну фактичного перебування в закладі.

Джерело: Профспілка освітян

Телеграм Педрада запрошення

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78530

Тайм-менеджмент педагога: встигнути все

Із статті дізнаєтеся: як сортувати справи не за часом, а «за розміром»; які чотири методи тайм-менеджменту ефективні у плануванні справ; як за допомогою піраміди відсікати зайве, щоб зосередитися на важливих справах; як отримати задоволення від виконання складних завдань
6534

Підбиваємо підсумки атестації педагогічних працівників

Підсумки атестації педагогічних працівників підбивають після того, як атестаційні комісії ухвалять відповідні рішення. З’ясуємо, як підбивають підсумки атестації, які документи оформлюють за її результатами
55444

Внутрішня система забезпечення якості освіти: два етапи розбудови

Питання внутрішньої системи забезпечення якості освіти не втрачає актуальності. Цей процес — постійний і потребує змін та удосконалення. Задля чого має функціонувати внутрішня система забезпечення якості освіти? Коротко про етапи її розбудови читайте у статті.
245

Особливості присвоєння педагогічних звань працівникам закладів загальної середньої освіти

За результатами атестації педагогічним працівникам закладів освіти присвоюють, зокрема, педагогічні звання. Розглянемо, які встановлено вимоги до рівня професійної підготовки та кваліфікації педагогічного працівника для присвоєння йому педагогічного звання
18471