Супроводження дитини з інвалідністю в санаторно-курортний заклад

864

Запитання

Працівниця закладу освіти має дитину з інвалідністю, на яку отримала путівку у реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу. Які нормативно-правові документи надають право супроводжувати дитину у санаторно-курортний заклад та здійснювати догляд за нею?

Відповідь

Консультує юрист ЦК Профспілки освітян.

Коротка відповідь:

Один із працюючих батьків (опікун або піклувальник), який виховує дитину з інвалідністю до 18 років, має право на отримання листка непрацездатності на весь термін лікування дитини в санаторно-курортному закладі за профілем лікування за наявності висновку ЛКК про необхідність стороннього догляду під час лікування дитини-інваліда у санаторно-курортному закладі.

Березень: відкриваємо інклюзивний клас у закладі освіти

Докладна відповідь:

Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (далі — Закон) гарантує особам з інвалідністю в Україні:

  • рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства;
  • створення необхідних умов, які дають можливість особам з інвалідністю ефективно реалізувати права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями і інтересами.

Види необхідної матеріальної, соціально-побутової і медичної допомоги особам з інвалідністю визначають органи медико-соціальної експертизи в індивідуальній програмі реабілітації (ст. 37 Закону).

Діти з інвалідністю за наявності медичних показань мають право на безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками. Порядок та умови забезпечення таких осіб лікарськими, технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення, санаторно-курортними путівками, автомобілями, а також переліки технічних та інших засобів реабілітації і виробів медичного призначення визначає Кабінет Міністрів України (ч.ч. 6, 9 статті 38 Закону).

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 110 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті, для забезпечення деяких категорій осіб з інвалідністю санаторно-курортними путівками (далі — Порядок). Він визначає, як використовують бюджетні кошти для забезпечення санаторно-курортними путівками:

  • осіб з інвалідністю загального захворювання;
  • осіб з інвалідністю з дитинства, у тому числі осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку.

Наказом Міністерства охорони здоров’я від 13.11.2001 № 455 затверджено Інструкцію про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян (далі — Інструкція).

Листок непрацездатності одному із працюючих батьків (опікуну або піклувальнику), який виховує дитину-інваліда до 18 років, видає лікуючий лікар до від’їзду в санаторно-курортний заклад на весь термін лікування дитини в санаторно-курортному закладі з урахуванням часу на проїзд в обох напрямках за наявності висновку ЛКК про необхідність стороннього догляду під час лікування у санаторно-курортному закладі (п. 3.12 Інструкції).

Лікуючий лікар закриває листок непрацездатності на підставі медичного висновку санаторно-курортного закладу про проведений курс лікування дитини з інвалідністю з урахуванням терміну фактичного перебування в закладі.

Джерело: Профспілка освітян

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168891

Відстрочка від мобілізації для педагогів

Педагогічні працівники мають право на відстрочку від мобілізації. У статті йдеться про умови та порядок надання відстрочки від мобілізації вчителям та іншим педагогічним працівникам
50

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8127

Завдання та обов’язки вчителя у посадовій інструкції за новим Профстандартом

З’ясуємо, які завдання й обов’язки визначають у посадовій інструкції вчителя закладу загальної середньої освіти. Врахуємо функції вчителя, визначені новим Професійним стандартом
25940

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24703