Як подолати дитячий негативізм
Запитання
Як подолати негативізм, що проявляється у дитини шести-семи років?
Відповідь
Як впоратися з емоційними складнощами: порадиНегативізм є одним із симптомів кризи вікового розвитку.
Аби подолати дитячий негативізм, батьки мають розуміти його причини та вміти бачити за ним особистість дитини, яка дорослішає. Особливої уваги батьків потребує глибокий емоційний дискомфорт дошкільника. У ситуаціях гострого прояву негативізму батьки мають спокійно, але твердо реагувати, коли дитина:
- затуляє вуха, аби не чути маму
- проявляє агресію
- прагне робити усе наперекір
- не виконує батьківських прохань, не прислухається до порад тощо.
- 10 стресогенних чинників, що впливають на психіку дитини
Практичні рекомендації та картки контролю, щодопоможуть перевірити, як вихователі організовують роботу зформування в дітей культурно-гігієнічних навичок.
Як поводитися батькам
Кожна ситуація потребує індивідуального підходу. Іноді слід повністю ігнорувати поведінку дитини, а іноді — обійняти, подивитися у вічі й спокійно, але твердо, поговорити з нею. Часом дитину потрібно просто схопити, віднести у віддалене місце й залишити наодинці. У будь-якому разі дорослий має авторитетно, але доброзичливо контролювати й регулювати ситуацію, і не допускати, аби дитина перехопила ініціативу.
Дитина діє імпульсивно, а тому емоційне напруження не дає їй можливості самостійно впоратися із собою та ситуацією, в якій вона опинилася. Єдина правильна допомога в такому разі — тверда позиція батьків і таке вирішення ситуації, яке здивує та переорієнтує дитину.
Практика показує, що лише у встановлених межах дозволеного — «це не можна, а це можна» — діти почуваються комфортно. У ситуації вседозволеності, дитина шукатиме межі допустимого, прагнутиме розширити власне емоційно перезбуджене «хочу і буду». Якщо такі випадки повторюватимуться, то це може спричинити не лише емоційні зриви і неврози, а й серйозніші психічні захворювання.