Як подолати дитячий негативізм

5120

Запитання

Як подолати негативізм, що проявляється у дитини шести-семи років?

Відповідь

Як впоратися з емоційними складнощами: поради

Негативізм є одним із симптомів кризи вікового розвитку. 

Аби подолати дитячий негативізм, батьки мають розуміти його причини та вміти бачити за ним особистість дитини, яка дорослішає. Особливої уваги батьків потребує глибокий емоційний дискомфорт дошкільника. У ситуаціях гострого прояву негативізму батьки мають спокійно, але твердо реагувати, коли дитина:

  • затуляє вуха, аби не чути маму
  • проявляє агресію
  • прагне робити усе наперекір
  • не виконує батьківських прохань, не прислухається до порад тощо.

Як поводитися батькам

Кожна ситуація потребує індивідуального підходу. Іноді слід повністю ігнорувати поведінку дитини, а іноді — обійняти, подивитися у вічі й спокійно, але твердо, поговорити з нею. Часом дитину потрібно просто схопити, віднести у віддалене місце й залишити наодинці. У будь-якому разі дорослий має авторитетно, але доброзичливо контролювати й регулювати ситуацію, і не допускати, аби дитина перехопила ініціативу.

Дитина діє імпульсивно, а тому емоційне напруження не дає їй можливості самостійно впоратися із собою та ситуацією, в якій вона опинилася. Єдина правильна допомога в такому разі — тверда позиція батьків і таке вирішення ситуації, яке здивує та переорієнтує дитину.

Практика показує, що лише у встановлених межах дозволеного — «це не можна, а це можна» — діти почуваються комфортно. У ситуації вседозволеності, дитина шукатиме межі допустимого, прагнутиме розширити власне емоційно перезбуджене «хочу і буду». Якщо такі випадки повторюватимуться, то це може спричинити не лише емоційні зриви і неврози, а й серйозніші психічні захворювання.

Телеграм Педрада запрошення

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Вивчаємо фізіологічну готовність дитини до школи

Готовність дитини до школи — глибоке та комплексне поняття, яке охоплює різні види показників, зокрема й функціональну готовність. Аби визначити її, слід скористатися спеціальними методиками. Про них — детально у статті
19377

Медитація: піклуємося про своє ментальне здоров’я

Чому медитація — проста і пасивна — стає порятунком для людини? Як саме вона впливає на наш мозок та емоції? Які техніки доступні для кожного з нас, щоб віднайти свій особистий «тихий острівець» у шаленому потоці повсякденного?
1549

Консультування батьків: чиї проблеми розв’язуємо насамперед

Проблеми дітей — це водночас проблеми й батьків. Однак не кожен батько чи мати можуть бути спокійними й урівноваженими під час обговорення проблем своєї дитини. У разі виникнення таких ситуацій практичний психолог працює з подвійним колом проблем. Відповідно постає запитання: чиї проблеми фахівець має розв’язувати насамперед?
6035