Як атестувати вихователя, який переривав роботу на посаді

2670

Запитання

Члени атестаційної комісії запитують: «У закладі дошкільної освіти працює досвідчений і високопрофесійний вихователь, загальний педагогічний стаж якого 21 рік. Має середню спеціальну освіту за спеціальністю «Дошкільне виховання» та вищу освіту за спеціальністю «Вчитель історії». На посаді вихователя працює 7 років (з перервами), також працювала 12 років учителем історії та завучем. 2013 року за підсумками атестації на посаді вчителя історії їй присвоєно вищу кваліфікаційну категорію. Останні 1,6 років вона працює вихователем дитсадка і відповідає всім вимогам щодо кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії», крім стажу на посаді вихователя не менше 8 років. Як можна атестувати вихователя: з підтвердженням чи встановленням вищої категорії або ж із присвоєнням першої?»

Відповідь

Найперше слід зауважити, що для присвоєння кваліфікаційних категорій у чинному Типовому положенні про атестацію педагогічних працівників встановлені вимоги до стажу роботи лише стосовно педагогів, які не мають повної вищої освіти.

Щоб відповісти на запитання, викладене вище, оглянемо три норми Типового положення:

п. 3.22:

  • за працівниками, які перервали роботу на педагогічній посаді (незалежно від тривалості перерви у роботі), зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання
  • атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу

При прийнятті на посаду вихователя за працівником збереглася вища кваліфікаційна категорія

п. 3.27:

  • за педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного навчального закладу до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому самому закладі, зберігаються присвоєні кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) та педагогічні звання до наступної атестації

Атестувати вихователя необхідно протягом двох років з дати прийняття на посаду

п. 4.1:

  • атестація на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій проводиться щодо вихователів, які мають вищу педагогічну або іншу вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, зокрема й вихователів, які мають дві освіти:

1. неповна вища педагогічна або базова педагогічна з цієї самої спеціальності

2 повна вища педагогічна освіта за іншим фахом

Вихователь має базову та повну вищу педагогічну освіту

Отже, якщо педагогічний працівник відповідає вимогам, визначеним пунктом 4.6 Типового положення, то атестаційна комісія може прийняти рішення про відповідність:

  • займаній посаді
  • раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії».

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестаційний лист педагога

Перед керівником закладу освіти постає питання оформлення документації з атестації. А педагогу, що атестуєтесь, цікаво, за якими критеріями буде оцінюватися робота. Допоможемо розібратися з птанням Атестаційного листа у статті.
29835

Атестація педагогів: що нового

Як цьогоріч провести атестацію педагогів, якими нормативними документами керуватися та що врахувати – поради у статті.
164829