Чи зобов’язаний педагог, який атестується, бути присутнім на засіданні атестаційної комісії?
Вихователя ЗДО, який має кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії», у січні 2025 року перевели на посаду вихователя-методиста цього самого ЗДО. Чи зберігається на новій посаді кваліфікаційна категорія, присвоєна працівникові за результатами попередньої атестації?
Відомо, що до атестаційної комісії закладу освіти залучають не менше п’яти осіб. Також потрібно обрати голову та секретаря. Тобто в атестаційній комісії має бути не менше семи осіб?
Вихователю закладу дошкільної освіти присвоїли звання «Старший вихователь» — чи таке можливо?
Члени атестаційної комісії запитують: «У закладі дошкільної освіти працює досвідчений і високопрофесійний вихователь, загальний педагогічний стаж якого 21 рік. Має середню спеціальну освіту за спеціальністю «Дошкільне виховання» та вищу освіту за спеціальністю «Вчитель історії». На посаді вихователя працює 7 років (з перервами), також працювала 12 років учителем історії та завучем. 2013 року за підсумками атестації на посаді вчителя історії їй присвоєно вищу кваліфікаційну категорію. Останні 1,6 років вона працює вихователем дитсадка і відповідає всім вимогам щодо кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії», крім стажу на посаді вихователя не менше 8 років. Як можна атестувати вихователя: з підтвердженням чи встановленням вищої категорії або ж із присвоєнням першої?»
Як завідувач ДНЗ має оформити наказ про результати атестації педагогічних працівників, якщо атестаційна комісія прийняла позитивне рішення?
Працівниця переведена з посади вихователя на посаду завідувача дошкільного навчального закладу. За результатами попередньої атестації їй присвоєне педагогічне звання «вихователь-методист». Чи має вона право на підвищення посадового окладу за педагогічне звання на посаді завідувача?