Як виховати творчу особистість: поради практичного психолога батькам дошкільника

1555

Запитання

Дошкільник із задоволенням малює, ліпить, займається аплікацією. Що робити вихователям та батькам, аби розвинути її творчий потенціал, не нав’язуючи своїх поглядів?

Відповідь

5 порад психолога батькам дошкільників

  1. Не забороняйте дитині експериментувати з різними предметами та займатися творчістю, навіть якщо малюк робить це по-своєму. Намагайтеся не переривати дитячі фантазії та їхнє втілення.
  2. Забезпечте дитину необхідними інструментами та матеріалами для творчості: олівцями, різнокольоровою крейдою, фарбами, папером та іншими необхідними предметами. Зосередьте увагу дитини на тому, щоб вона самостійно малювала і створювала власні малюнки.
  3. Не навантажуйте дитину власними очікуваннями та не лякайтеся невдач — це природно. Для дитини творчість має залишитися перш за все цікавим процесом з елементами гри.
  4. Не купуйте дитині складні іграшки, які вчать робити все за інструкціями. Нехай дитина сама імітує звуки та мову. «Прості» іграшки, не обмежені механічними властивостями, краще розвивають уяву малюка. Та поряд з цим не відмовляйтеся від новітніх технологій, які також надають широкі можливості за умови їх правильного використання.
  5. Займайтеся творчістю разом з дитиною — це дуже важливо! Присутність та активна участь батьків стимулює творчий настрій малюка. Можна не лише малювати разом, а й читати, влаштовувати спектаклі, відвідувати цікаві заходи. І дозволяйте дитині слухати різноманітну музику, зокрема класичну та джазову.

Пам’ятайте, для дитини творчість — це не просто гра. Це важливий процес, який дозволяє малюку пізнавати світ та розвивати свій потенціал.

12 запитань і відповідей про атестацію

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Медитація: піклуємося про ментальне здоров’я — своє і учнів

Чому медитація — проста і пасивна — стає порятунком для людини? Як саме вона впливає на наш мозок та емоції? Які техніки доступні для кожного з нас, щоб віднайти свій особистий «тихий острівець» у шаленому потоці повсякденного? Використайте прості техніки, щоб допомогти собі та навчити своїх учнів
1979

Як говорити про війну з дітьми дошкільного віку

Проаналізуємо, як війна впливає на психоемоційний стан дошкільників і як взаємодіяти з дітьми в час війни. Скористаєтеся матеріалами для розмов із дітьми про війну. Допоможете батькам говорити на складні теми та підтримувати своїх дітей
1724

Як заповнити ІПР дитини з особливими освітніми потребами — зразок

Індивідуальна програма розвитку (ІПР) – обов’язковий документ для дитини з особливими освітніми потребами, яка є вихованцем дошкільного закладу чи учнем школи. З’ясуйте все про зразки цих документів та скачайте собі шаблони
11620

Куди зникає час практичного психолога? Заповнюємо статистичний звіт

Скільки часу практичний психолог приділяє діагностиці, а скільки – підтримці? Які напрямки роботи займають найбільше ресурсу? Експертний аналіз статистичного звіту розкриває реальний розподіл робочого часу психолога в школі чи дитсадку. Як заповнити цей документ – розбираємо у статті
38136