Чи може завідувач дитсадка замінювати медсестру

1965

Запитання

Через тимчасову відсутність у дошкільному навчальному закладі сестри медичної роботу за її посадою виконує завідувач, який не має медичної освіти. Чи правомірно це?

Відповідь

Медичною діяльністю можуть займатися особи, які:

  • мають відповідну спеціальну освіту
  • відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам.

На це вказано у статті 74 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII.

Єдині кваліфікаційні вимоги до осіб, які займаються певними видами медичної та фармацевтичної діяльності, встановлює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Обов’язки та завдання сестри медичної з фізіотерапії

Відповідальність за дотримання кваліфікаційних вимог несуть:

  • керівники закладу охорони здоров’я
  • органи, яким надано право видавати ліцензію на провадження господарської діяльності у сфері охорони здоров’я.

Єдині кваліфікаційні вимоги встановлені у Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78: Охорона здоров’я, затв. наказом МОЗ України від 29.03.2002 № 117.

У розділі «Фахівці» Довідника затверджені єдині кваліфікаційні вимоги до молодших спеціалістів усіх спеціальностей. Серед вимог:

  • неповна вища освіта

молодший спеціаліст

за напрямом підготовки «Медицина»

  • базова вища освіта

бакалавр

Отже, щоб займатися медичною діяльністю у дошкільному закладі, завідувачу, як і будь-якому іншому працівникові, необхідно мати відповідну медичну освіту.

Із відповіді Антоніни КЛИМЕНКО,
начальника управління соціально-економічного захисту
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України,
ж. «Практика управління дошкільним закладом»

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Як вести ділове спілкування у месенджерах

Viber, WhatsApp, Facebook Messenger — месенджери — нині використовують не лише для особистого спілкування. З їх допомогою вирішують і робочі питання. Дізнайтеся, як використовувати ефективно.
7397

Працівники втратили інтерес до роботи: яку модель мотивації обрати

Ви постійно мотивуєте працівників — нараховуєте премії, доплати, влаштовуєте конкурси на кращого працівника місяця. Проте, ліпше працювати вони не починають. Чому мотивація не працює? Ні, вона працює, але за умови, що вона правильно побудована. Оберіть ефективну модель мотивації ваших працівників
14465

Спеціальне навчання з охорони праці працівників

У керівників закладів освіти часто виникають питання, пов’язані з навчанням працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки, як-от працівника котельні, працівників, які виконують роботи на висоті тощо. Яке навчання таким працівникам закладу потрібно проводити? Як це врегульовано у законодавстві? Роз’яснення експерта читайте далі.
3882

Тривалість і оплата щорічної відпустки вихователя дошкільного закладу

Право на відпустки вихователям, як і будь-яким працівникам, з якими укладено трудовий договір, передбачено КЗпП та ЗУ «Про відпустки». Визначмо, скільки триває щорічна основна відпустка вихователя і які механізми її оплати
56489

Правила надання відпусток під час воєнного стану

Згадаємо, які правила надання відпусток без збереження зарплати та чи враховувати період військової служби до стажу для щорічної відпустки. Про це і більше — дізнайтеся від експерта.
9607