Чи порушено закон, якщо не виплачують надбавку «за престижність праці»

3038

Запитання

Із запитання читача: «Чи порушено закон, якщо не виплачують надбавку “за престижність праці”»?

Відповідь

Розмір надбавки «за престижність праці» установлено в граничному розмірі — тобто до 20%. Для цього Кабмін постановою від 25.03.2014 № 88 вніс зміни до своєї постанови «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» від 23.03.2011 № 373.

До того розмір надбавки у відсотках був сталим = 20%.

Після змін керівники навчальних закладів отримали повноваження варіювати розмір надбавки в діапазоні від 1% до 20%, спираючись на розміри фонду оплати праці.

Та якщо надбавку не виплачують, то це 0%, що не відповідає постанові Кабміну.

У сфері освіти діє Галузева угода на 2016-2020 роки. Вона визначає мінімальні гарантії оплати праці працівників закладів освіти. В Угоді МОН взяло на себе зобов’язання сприяти виплаті 20%-вої надбавки з метою підвищення престижності (пп. 6.1.2).

Із Галузевою угодою мають бути узгоджені положення колективних договорів навчальних закладів. У колдоговорі прописують зокрема й розміри надбавок.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Зарплата 2023: як нараховуватимуть

У Профспілці пояснили як змінився порядок обчислення та нарахування таких виплат, як середня зарплата, лікарняні та декретні
195427