Чи можна забронювати технічних працівників закладу освіти

927
Автор
провідний експерт з трудового законодавства Експертус Кадри

Запитання

Чи можна забронювати технічних працівників закладу освіти?

Відповідь

Детальний матеріал

Практика управління закладом освіти

Переглянути

Якщо заклад освіти відповідає критеріям бронювання, щоб отримати статус критично важливого, а працівник не має дефіцитної для Збройних Сил України (ЗСУ) військово-облікової спеціальності (ВОС), то керівник закладу може забронювати такого працівника.

Бронюють військовозобов’язаних працівників:

1) органів державної влади, інших державних органах, органів місцевого самоврядування, якщо це необхідно, щоб забезпечити функціонування зазначених органів;

2) підприємств, яким встановили мобілізаційні завдання (замовлення), якщо це необхідно, щоб виконати встановлені мобілізаційні завдання (замовлення);

3) підприємств, які виробляють товари, виконують роботи і надають послуги, необхідні для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань; 4) підприємств, критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Підстава — частина перша статті 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
4996